REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto odmieni rynek Łazarski w Poznaniu?

  • Autor: UM Poznań
  • 02 lis 2016 10:30
Poznań, fot. pixabay.com

Rynek Łazarski przejdzie metamorfozę. Miasto ogłosiło właśnie konkurs, który wyłoni najciekawszą wizję architektoniczno - funkcjonalną tego miejsca. Prace budowlane mają rozpocząć się jesienią przyszłego roku.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Poznania, celem ogłoszonego konkursu na koncepcję rewaloryzacji Rynku Łazarskiego jest podniesienie atrakcyjności przestrzeni tego miejsca. Ma się to stać poprzez modernizację infrastruktury istniejącego targowiska, odnowę nawierzchni, wprowadzenie nowych funkcji społecznych i kulturowych, a także nowych, atrakcyjnych elementów urbanistyczno-architektonicznych. 

- Konkurs wpisuje się w cele ujęte w Strategii Rozwoju Miasta Poznania do roku 2030, realizując program Przyjazne Śródmieście, w ramach którego prowadzona jest m.in. kontynuacja wcześniejszego programu strategicznego dotyczącego śródmiejskich rynków i placów. Działania planowane dla Rynku Łazarskiego są również elementem realizacji Zintegrowanego Programu Odnowy i Rozwoju Śródmieścia Poznania na lata 2014-2030, zwanego Programem dla Śródmieścia - czytamy w regulaminie konkursu. 

Rynek Łazarski ma stanowić w przyszłości lokalne centrum, integrujące przestrzennie, funkcjonalnie i kompozycyjnie przestrzeń dzielnicy. Rozwiązania projektowe mają doprowadzić do wydobycia i wzmocnienia potencjału handlowo-usługowego, społecznego, kulturowego i rekreacyjnego. Proponowane rozwiązania uwzględniać mają także powiązania komunikacyjne i funkcjonalne w odniesieniu do obszaru dzielnicy. 

Portfolio i wnioski o dopuszczenie do konkursu można składać do 17 listopada w Biurze Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Zakwalifikowane do końca listopada pracownie będą miały dwa tygodnie na złożenie opisu wizji rewaloryzacji Rynku Łazarskiego. 22 grudnia komisja konkursowa, pod przewodnictwem architekta Zbigniewa Maćkowa, wybierze 5 najlepszych  propozycji, które przejdą do kolejnego etapu konkursu. Wybór finalnego zespołu projektowego nastąpi 31 marca przyszłego roku. 

Więcej informacji o konkursie na stronie BIP Poznań.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY