REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto odmieni tereny poprzemysłowe Tarnowa?

  • Autor: BIP Małopolska
  • 02 paź 2015 09:40
fot. Fotolia

Ogłoszono konkurs na opracowanie urbanistycznej koncepcji zagospodarowania południowo -zachodniej części śródmieścia Tarnowa, w tym poprzemysłowego terenu byłego Owintaru.

REKLAMA

Konkurs polega na opracowaniu przez uczestników pracy konkursowej zawierającej koncepcję zagospodarowania południowo-zachodniej części śródmieścia Tarnowa, w tym poprzemysłowego terenu byłego Zakładu „Owintar” - „TARNÓW-NOWE MIASTO”. Opracowanie to dotyczy terenów poprzemysłowych dawnego Zakładu „Owintar” wraz z otoczeniem (Planty Kolejowe im. Józefa Jakubowskiego, dworzec autobusowy, teren Miejskiego Klubu Sportowego Tarnovia i zabudowa wzdłuż rampy kolejowej do ul. Towarowej i potoku Wątok, tereny PKP z dworcem kolejowym i budowanym parkingiem Park & Ride przy ul. Do Huty, kościół p.w. św. Rodziny – neogotycka bazylika księży ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego 'a Paulo, plac Tadeusza Kościuszki i kwartał zabudowy ograniczony ulicami: Krakowską, Bandrowskiego i Narutowicza).

Celem konkursu jest uzyskanie przez Miasto realnych ekonomicznie oraz niezależnych od siebie propozycji autorskich rozwiązań w zakresie objętej Konkursem Koncepcji zagospodarowania, dla wskazanego obszaru Tarnowa, które byłyby możliwe do akceptacji przez interesariuszy oraz do urzeczywistnienia jako prawo miejscowe (uchwała Rady Miejskiej).

Nagrody
Organizator przewiduje przyznanie w Konkursie nagród i wyróżnień pieniężnych, których łączna kwota wynosi maksymalnie 180 000 zł.

Uczestnikom, których prace konkursowe zgodnie z Regulaminem uzyskają w Konkursie pierwszą, drugą i trzecią pozycję w rankingu punktowym, zostaną przyznane odpowiednio nagrody pieniężne:
• I nagroda pieniężna w wysokości 100 000 zł,
• II nagroda pieniężna w wysokości 40 000 zł,
• III nagroda pieniężna w wysokości 20 000 zł,

Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie należy złożyć w terminie do dnia 7 października 2015r.

Więcej informacji o konkursie wraz z regulaminem na stronie BIP Małopolska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY