REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto wykona dokumentację projektową dla Młynów Richtera?

  • Autor: UM Toruń
  • 23 kwi 2015 11:29
Kto wykona dokumentację projektową dla Młynów Richtera?
fot. Fotolia

Toruński magistrat ogłosił przetarg na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej zagospodarowania budynków przy Młynach Toruńskich przy ul. Łokietka 1-3 w Toruniu.

REKLAMA

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej zagospodarowania budynków przy Młynach Toruńskich wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego nad realizacją wykonywanych robót budowlanych. 

Oferty należy składać do 29 kwietnia 2015 r. do godziny 12:00 w Urzędzie Miasta Torunia – Wydział Inwestycji i Remontów, Toruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 10.

Młyny Richtera lub inaczej Młyny Toruńskie powstawały od roku 1881 do lat 40. XX w. Do czasu zamknięcia w 1989 r., był to jeden z największych parowych młynów zbożowych na Pomorzu, o łącznej powierzchni 10,6 tys. mkw. Ogromna bryła budynku z czerwonej cegły jest doskonale widoczna w promieniu kilku kilometrów z racji swojego położenia na dużej, otwartej przestrzeni.

W budynku dawnych Młynów Richtera działają trzy instytucje: Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy", Toruński Inkubator Technologiczny i Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży. Jeden z pozostałych budynków został przekazany samorządowi województwa. Mają się w nim znaleźć instytucje kultury.

Więcej informacji o przetargu na stronie BIP Toruń.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY