REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto zaaranżuje Galerię Sztuki Starożytnej?

  • Autor: propertydesign.pl
  • 15 kwi 2014 12:14
Kto zaaranżuje Galerię Sztuki Starożytnej?
fot. Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji aranżacji Galerii Sztuki Starożytnej.

REKLAMA

Przewodnią myślą nowej ekspozycji w Muzeum Narodowym w Warszawie będzie ukazanie roli sztuki starożytnej i antycznych cywilizacji w rozwoju Europy. Przedstawiony projekt założeń programowych wymaga zasadniczego przemodelowania ekspozycji i znalezienia, wspólnie z projektantami, zupełnie nowych rozwiązań scenograficznych. Dotychczasowy, w dużej mierze linearny, charakter narracji zostanie bowiem zastąpiony w większej części podejściem problemowym, który wymaga odmiennego niż dotychczas wykorzystania przestrzeni wystawienniczej.

Kryteria oceny prac konkursowych to m.in: spójność i klarowność koncepcji (funkcjonalna i estetyczna), walory przestrzenne i plastyczne (estetyka koncepcji), koncepcja systemu informacji wizualnej, koncepcja uwzględniajaca miejsce na infrastrukturę multimedialną, bezpieczeństwo użytkowania oraz dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Nagrody: I nagroda - 15.000 zł, II nagroda - 10.000 zł i III nagroda - 5.000 zł. Autor pracy konkursowej, która uzyska pierwsza nagrodę zaproszony zostanie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki w terminie 30 dni licząc od dnia wybrania najkorzystniejszej pracy, którego przedmiotem będzie szczegółowe opracowanie projektu Galerii Sztuki Starożytnej w Muzeum Narodowym w Warszawie, wraz z niezbędnymi do niego projektami branżowymi, oraz kolejno projektów wykonawczych, wraz z kosztorysami i pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do dnia 15.04.2014. Termin składania prac konkursowych: 23.06.2014. Adres strony internetowej zamawiającego: www.mnw.art.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY