REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto zaprojektuje kolejne stacje metra? Na starcie konkurs

  • Autor: UM Warszawa
  • 02 lis 2016 09:45
Kto zaprojektuje kolejne stacje metra? Na starcie konkurs
fot. pixabay.com

Metro Warszawskie ogłosiło konkurs na koncepcję dalszego odcinka II linii metra na Bemowie i stację techniczno-postojową. Kolejne trzy stacje na zachodzie miasta mają być gotowe w 2023 r.

REKLAMA

Metro Warszawskie ogłosiło konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej trzeciego etapu realizacji odcinka zachodniego II linii metra wraz ze Stacją Techniczno Postojową (STP) Mory w Warszawie. To będzie ostatni odcinek II linii metra po zachodniej stronie Miasta - trzy stacje, niemal 4 kilometry podwójnego tunelu i Stacja Techniczno-Postojowa.

Stacje tego odcinka zostały zaplanowane:
- C03 po południowej stronie ul. Górczewskiej, w rejonie ul. Lazurowej;
- C02 w rejonie skrzyżowania ul. Szeligowskiej z planowanym przedłużeniem ul. Człuchowskiej;
- C01 w rejonie ul. Sochaczewskiej i Połczyńskiej.

Za ul. Połczyńską, w sąsiedztwie Instytutu Energetyki, projektowany będzie z kolei teren o łącznej powierzchni 26 hektarów. Powstanie tam Stacja Techniczno-Postojowa Mory, z halami postojowymi i serwisowymi, magazynami i zapleczem technicznym II linii metra.

Biura projektowe zainteresowane wykonaniem koncepcji architektoniczno-budowlanej mają czas do 21 grudnia 2016 roku do godziny 12.00 na złożenie wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie. Po tym terminie sąd konkursowy przeanalizuje nadesłane wnioski pod kątem zgodności z wymaganiami, a następnie prześle zaproszenia do oferentów, spełniających kryteria konkursu. Termin złożenia prac konkursowych to nie mniej niż 90 dni od daty zaproszenia.

W ocenie prac przyjętych zostało siedem kryteriów, spośród których cena stanowi tylko 30 proc. punktów możliwych do zdobycia. Oprócz ceny, pod uwagę będą brane:
•    walory konstrukcyjno-technologiczne (5 proc.),
•    walory eksploatacyjne (15 proc),
•    minimalizacja oddziaływania obiektów metra na środowisko w czasie eksploatacji (10 proc),
•    rozwiązania architektoniczne (20 proc.),
•    powiązania stacji metra z innymi środkami komunikacji publicznej (10 proc.),
•    także program i rozwiązania technologiczne STP (10 proc.).

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł, a także zaproszony zostanie do negocjacji w trybie zamówienia „z wolnej ręki” w postępowaniu o udzielenie zamówienia na opracowanie projektów budowlanych stacji i STP Mory oraz w postępowaniu Zarządu Transportu Miejskiego o udzielenie zamówienia na opracowanie „Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej Węzłów Przesiadkowych”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY