REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto zaprojektuje najnowszą inwestycję Kristensen Group?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 paź 2016 13:10
Kto zaprojektuje najnowszą inwestycję Kristensen Group?
Apartamenty Bukowa Góra, jedna z inwestycji Kristensen Group fot. Kristensen Group

Dziesięć pracowni bierze udział w konkursie na projekt architektoniczny nowej inwestycji Kristensen Group w Karpaczu. Jaką architekci mają wizję tego najwyżej położonego osiedla w Polsce będzie wiadomo już wkrótce. Kapituła konkursu zwycięzcę ogłosi 10 grudnia podczas weekendu architektonicznego w Karpaczu.

REKLAMA

W twórcze szranki stanęli architekci reprezentujący różne części Polski. Najwięcej pracowni działa na Dolnym Śląsku. W tym gronie znaleźli się: oddział pracowni JSK Architekci we Wrocławiu reprezentowany przez Piotra Burego, SK-Architekci z Jeleniej Góry z Karoliną Szkapiak na czele, OZONE Studio Architektoniczne z Emilią Skarżyńską, ArCADa  Studio Architektoniczne z Wojciechem Drajewiczem z Jeleniej Góry i Pracownia Architektury Dom z Jarosławem Kłakiem z Jeleniej Góry.  Swoim górskim doświadczeniem podzielą się również pracownie mające siedziby w Cieszynie i w Zakopanym - Studio Projekt z Markiem Sojką i Tomaszem Holoną oraz Gravitacja Architektura z Dominiką Kasieczko i Kingą Kasprzycką. W tym zacnym środowisku nie mogło zabraknąć architektów z centrum Polski – jak Archada z Adamem Pacześniakiem czy osób,  które startują indywidualnie – Magdalena Pawlak na co dzień pracująca w Pracowni Architektonicznej Kuryłowicz&Associates i team Zbigniewa Grabowskiego i Waldemara Maciąga.

– Do konkursu zaprosiliśmy zarówno architektów, którzy już dla nas coś projektowali – jak Studio Projekt  (autor Apartamentów Bukowa Góra w Wiśle) lub Archada (autor Osady Zamkowej w Pasymiu), jak i pracownie, z którymi po raz pierwszy współpracujemy. Szczególnie jesteśmy ciekawi, czy będzie się różnić wizja przedstawiana przez architektów, dla których góry są codziennym otoczeniem i osoby mieszkające i pracujące na nizinach – mówi Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group.

W skład kapituły konkursu wchodzą Zbigniew Reszka z Arch Deco, Waldemar Więckowski z Atelier Architektury, Marek Wielgo i przedstawiciele inwestora – Jacek Twardowski i Wojciech Baran.

Wielki finał

Architekci mają czas na oddanie zakodowanych prac do 13 listopada 2016 r. Zwycięzca zostanie ogłoszony w czasie weekendu architektonicznego, 10 grudnia, w Karpaczu, otrzyma nagrodę w wysokości 15 000 PLN i zaproszenie do negocjacji z inwestorem. Przez cały dzień trwać będą warsztaty architektoniczne dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Pracownię K. z Krakowa. Mieszkańcy będą mogli również głosować na najlepszy ich zdaniem projekt i brać udział w losowaniu nagrody. – Mamy nadzieję, że te zajęcia będą dla uczestników inspirującą przygodą z architekturą i okazją do integracji lokalnej społeczności – mówi Jacek Twardowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY