REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto zaprojektuje nowy budynek Akademii Muzycznej w Krakowie? Czyżby Frank Gehry?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 mar 2017 15:41
Kto zaprojektuje nowy budynek Akademii Muzycznej w Krakowie? Czyżby Frank Gehry?
Projekt spod kreski Franka Gehry, fot. pixabay.com

Już 31 marca br. poznamy wyniki konkursu na opracowanie koncepcji nowego zespołu budynków dydaktycznych Akademii Muzycznej w Krakowie. Kto ma szansę zaprojektować dla Akademii Muzycznej?

REKLAMA

W zeszłym roku został ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji nowego zespołu budynków dydaktycznych Akademii Muzycznej w Krakowie. Poznaliśmy listę 78 uczestników zakwalifikowanych do udziału w konkursie. Na liście znalazły tak świetni architekci jak Frank Gehry, Zvi Hecker, Claudio Nardi – znany już w Krakowie z projektu budynku Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, a także Fernando Menis autor niedawno otwartego Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu.  Zakwalifikowała się również pracownia Riegler Riewe Architekten, która zaprojektowała ostatnio niezwykły budynek Muzeum Śląskiego w Katowicach i pracownia RKW Rhode Kellermann Wawrowsky z Niemiec.

Wśród chętnych na projekt budynków dla Akademii Muzycznej w Krakowie były również znakomite polskie pracownie jak JEMS Architekci, Atelier Loegler Architekci, Maćków Pracownia projektowa, IMB Asymetria czy Pracownia Architektoniczna 1997.

W terminie wskazanym przez organizatora, wpłynęły 33 prace konkursowe. Jedna praca konkursowa została złożona po terminie. Do II etapu konkursu wybrano tylko 10 pracowni, organizator zachował anonimowość prac nie podając do wiadomości publicznej, jakie pracownie zostały zaproszone do II etapu.

Czy Frank Gehry zaprojektuje budynek dla Akademii Muzycznej? A może polska pracownia otrzyma I nagrodę? Tego dowiemy się już 31 marca br. o godz. 11.00 w Sali Kameralnej Uczelni przy ul. Św. Tomasza 43. Po tym nastąpi otwarcie wystawy pokonkursowej prac złożonych do II etapu konkursu. Wystawa będzie trwała do 7 kwietnia br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY