REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto zaprojektuje Zagłębiowski Park Sportowy w Sosnowcu?

  • Autor: SARP Katowice
  • 04 wrz 2015 15:38
fot. Fotolia

Ruszył konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Konkurs przeprowadza Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP z Katowic.

REKLAMA

Przedmiotem konkursu jest sporządzenie zgodnie z warunkami regulaminu – koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla założenia przestrzennego wielofunkcyjnego centrum sportu „Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu”, jako twórczej pracy projektowej.

Zespół założenia przestrzennego obejmować będzie: – stadion piłkarski o pojemności ok. 12 000 osób z możliwością rozbudowy o ok. 3 000 miejsc, halę sportową o pojemności ok. 3 000 osób, stadion zimowy (kryte lodowisko) o pojemności ok. 2 500 osób, – przestrzeń dla multimedialnej galerii sportu – „Zagłębiowskiej Galerii Sportu”, – zagospodarowanie terenu założenia funkcjonalno-przestrzennego, z uwzględnieniem istniejących uwarunkowań.

Przewodniczącym Sądu Konkursowego został mgr inż. arch. Tomasz Studniarek (SARP).

Nagrody:

I Nagroda - 20  tys. zł brutto (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych) oraz zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zmówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki
Cztery kolejne nagrody – po 10 tys. zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych) każda – dla każdej z czterech prac konkursowych, które zostały zakwalifikowane do udziału w drugiej części konkursu i nie zostały uznane za najlepszą pracę konkursową, pod warunkiem oddania - w drugiej części konkursu - pracy konkursowej

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie: do 11.09 br. do godziny 15:00. Termin zakończenia konkursu i wybór najlepszej pracy konkursowej nastąpi do 15 grudnia br. Autor najlepszej pracy będzie wykonawcą dokumentacji projektowej na „Zagłębiowski Park Sportowy w Sosnowcu” z terminem zakończenia w 2016 roku wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. 

Więcej informacji, regulamin konkursu na stronie SARP Katowice.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY