REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kto zdobędzie European Prize for Urban Public Space? Jest kandydat z Polski!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 maj 2016 14:09
Kto zdobędzie European Prize for Urban Public Space? Jest kandydat z Polski!
Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie fot. KWK Promes

Kto zdobędzie tytuł najpiękniejszej europejskiej przestrzeni publicznej? W gronie 25 finalistów walczących w konkursie European Prize for Urban Public Space 2016 jest jeden projekt z Polski. To Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie spod kreski KWK Promes.

REKLAMA

Jury konkursu spośród 276 projektów zgłoszonych do konkursu European Prize for Urban Public Space 2016 wybrało 25 finalistów. W ścisłym gronie znalazło się Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie - projekt KWK Promes. M.in. do finału nie dostały się takie projekty z Polski jak Centrum Kulturalno-Kongresowe na Jordankach w Toruniu (projekt Menis Arquitecto), przebudowa terenów rekreacyjnych nad jeziorem Paprocańskim (projekt: RS+ Robert Skitek), Stacja Kultury na dworcu w Rumi (projekt Sikora Wnętrza), Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (projekt JEMS Architects). Zwycięzcę konkursu poznamy 4 lipca 2016 roku.

Konkurs Urban Public Space ma na celu promować najlepsze realizacje, które przyczyniają się do tworzenia i ochrony przestrzeni publicznej w miastach. Europejska Nagroda dla Miejskiej Przestrzeni Publicznej to inicjatywa Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie (CCCB).

Nagroda: European Prize for Urban Public Space przyznawana jest od co dwa lata od 2000 roku. Celem nagrody jest wyróżnienie i promowanie publicznego charakteru przestrzeni miejskiej i do wspierania spójności.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY