REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Laureaci konkursu Mazda Design 2016 nagrodzeni

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 cze 2016 16:21
Laureaci konkursu Mazda Design 2016 nagrodzeni
fot. materiały prasowe
Laureaci konkursu Mazda Design 2016 nagrodzeni
Laureaci konkursu Mazda Design 2016 nagrodzeni
Laureaci konkursu Mazda Design 2016 nagrodzeni
Laureaci konkursu Mazda Design 2016 nagrodzeni
Laureaci konkursu Mazda Design 2016 nagrodzeni
Laureaci konkursu Mazda Design 2016 nagrodzeni

Podczas pokazu mody Łukasza Jemioła, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Mazda Design 2016. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: autostylizacja, twórczy recykling i stylizacje modowe z nakryciem głowy.

REKLAMA

Wyboru zwycięskich prac dokonało jury w składzie: Kevin Rice – dyrektor europejskiego ośrodka stylu Mazdy, Łukasz Jemioł – projektant mody, przedstawiciele studia projektowego Kaniewski Design: Dominika Drezner i Mateusz Przystał, Monika Stukonis – redaktor naczelna magazynu ELLE, aktorka Agnieszka Więdłocha i prof. Jerzy Porębski – wykładowca na Wydziale Wzornictwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz laureaci poprzednich edycji Mazda Design: Fryderyk Zyska i Maciej Meroniuk.

Podczas pokazu zaprezentowano na wybiegu zwycięskie projekty modowe – wystąpili w nich aktorka Joanna Koroniewska i dziennikarz Maciej Dowbor.

Nagrodą w konkursie był czek na 10 000 zł lub prestiżowy kurs dla projektantów w słynnej francuskiej szkole Boisbuchet.

Nagroda Grand Prix w kategorii MX- 5 UNIQ: autostylizacja

Katarzyna Jastrzębska

Dwudziestojednoletnia studentka Sztuki Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, pochodząca z  Łomży. Interesuje ją grafika i szeroko pojęty design, z którym wiąże swoją przyszłość.

Opis:  Autostylizacja związana jest z identyfikacją kolorystyczną Mazdy. Czerwony kolor projektu symbolizuje barwę krwi i intensywność, a trójkąty nawiązują do dynamiki i ruchu.

Nagroda Grand Prix w kategorii MX-5 FASHION: stylizacje z głową

Dorota Podgórska

Studentka wzornictwa na Politechnice Łódzkiej i aktualna finalistka 8. edycji konkursu Fashion Designer Award. W swoich pracach łączy rzemiosło z nowoczesnymi technologiami. Jest także zwyciężczynią konkursu Amber Look Project oraz Międzynarodowego Pokazu Mody "Textures", organizowanego w ramach projektu zamawianego na Politechnice Łódzkiej.

Opis: Kolekcja przeznaczona jest dla osób pewnych siebie, które nigdy się nie zatrzymują. Proste oraz dynamiczne kroje są ilustracją szybkości i nowoczesności. Każdy z zastosowanych materiałów reaguje na ruch w inny sposób – razem tworzą strukturę będącą niemal samodzielnym bytem, duszą ruchu. Kolorystyka utrzymana w odcieniach czerni i czerwieni wnosi do kolekcji wyrafinowaną elegancję. Bogate zdobienia wykonane z tworzyw syntetycznych dodają zaś sylwetkom odrobinę ekstrawagancji.

Nagroda Grand Prix w kategorii MX-5 SLOW DESIGN: twórczy recykling

Beata Nikolajczyk-Miniak

W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem Łódzką Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz. Nadal związana z uczelnią – jako asystentka zajmuje się działalnością projektową w obszarze wzornictwa przemysłowego, komunikacji wizualnej i wystawiennictwa. Jest laureatką wielu konkursów, między innymi: Strzemiński-Projekt, projekt Design 28, Rocznik 2012, Konkurs na pomysł, Moda na recykling i Wedel Vintage. W swoim dorobku posiada również patent na wynalazek-pojazd wodny.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY