REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Meblujemy miasto. Zaprojektuj meble miejskie dla Lublina

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 kwi 2017 10:48
Meblujemy miasto. Zaprojektuj meble miejskie dla Lublina
Lublin, fot. pixabay.com

W tym roku obchodzone jest 700-lecie nadania praw miejskich Lublinowi, jest to zatem rok wyjątkowy dla Lublina i taka też będzie tegoroczna edycja projektu Patterns of Europe | Wzory Europy, która odbędzie się pod hasłem Meblujemy miasto. Z tej okazji ogłoszony został konkurs na element małej architektury inspirowany tradycyjnym wzornictwem naszego regionu.

REKLAMA

Poprzez elementy designu w przestrzeni miejskiej, organizator konkursu - stowarzyszenie Warsztaty Kultury chce kształtować estetyczny charakter Lublina, wywoływać pozytywne emocje oraz sprowokować dyskusję o odpowiedzialności za wizualną stronę przestrzeni publicznej.

Konkurs na mebel dla Lublina zainspirowany tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny to też olbrzymia zachęta do zainteresowania się bogactwem kultury ludowej, do inspirowania się tym zapleczem po to, aby tworzyć projekty przedmiotów całkowicie nowych i unikalnych. W ramach tegorocznej edycji projektu odbędą się również warsztaty z projektantami z całej Polski, którzy w swoich pracach znajdują równowagę pomiędzy ginącą tradycją a nowoczesnym projektowaniem, równocześnie tworząc koncepcje nastawione na innowacje, oraz spotkania których tematem będzie krajobraz miejski, przestrzeń publiczna i wpływ architektury na ludzi i ich codzienne życie. Dodatkowo będzie można bliżej zapoznać się (m.in. poprzez zwiedzenie wystaw) z dziedzictwem kulturowym i sztuką ludową regionu lubelskiego, szczególnie na przykładzie tkactwa i strojów ludowych, garncarstwa, kowalstwa, wycinankarstwa.

Jak wziąć udział w konkursie?

Udział w konkursie mogą wziąć projektanci, studenci i absolwenci szkół wyższych o profilu plastycznym lub projektowym. W regulaminie znajdują się m.in. inspiracje, którymi należy się sugerować przy pracy nad pomysłem oraz niezbędne specyfikacje. Głównym kryterium oceny prac jest inspiracja (w formie, treści) sztuką tradycyjną Lubelszczyzny, tradycyjnymi metodami produkcji oraz umiejętne przejście od źródła inspiracji do współczesnego dizajnu.

Nadesłanie propozycji pod adres: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin. Na prace konkursowe organizator czeka do 31.07.2017 r. Wyniki ogłoszone zostaną najpóźniej 04.09.2017 r. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY