REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mural zainspirowany historią Gdańska

  • Autor: ZDiZ Gdańsk
  • 13 sty 2016 13:20
Mural zainspirowany historią Gdańska
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła praca Dawida Celek z Wrocławia, fot. ZDiZ Gdańsk
Mural zainspirowany historią Gdańska
Mural zainspirowany historią Gdańska
Mural zainspirowany historią Gdańska

Rozstrzygnięto konkurs na aranżację malarską przejścia podziemnego pod ulicą Podwale w Gdańsku.

REKLAMA

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła praca Dawida Celek z Wrocławia. Drugiego miejsca nie przyznano. Trzecie miejsce ex aequo otrzymały prace: Karola Maziarka z Warszawy oraz Ewy Marczewskiej i Dawida Krukowskiego w Gdańska.

Projekt muralu zainspirowany został bogatą historią Gdańska, pozostawia jednak również miejsce dla współczesności. Kompozycja składa się z historycznych rycin miasta – również okolicy Podwala Przedmiejskiego przeplatanych charakterystycznymi dla miasta portalami wejściowymi do kamienic. Użycie drzwi jako elementu muralu wprowadza w przestrzeń ludzką skalę i tworzy przyjazną atmosferę. Tematyka malowidła wprowadza przechodnia w historię miasta i najbliższej okolicy przejścia podziemnego – zwraca uwagę na fakt, iż to miejsce przynależało kiedyś ściśle do urbanistycznej tkanki miejskiej– tak swój projekt opisuje autor zwycięskiej pracy.

Zgodnie z regulaminem konkursu - autorom zwycięskich prac przyznano nagrody w wysokości: 1500 zł – I miejsce, 500 zł – III miejsce.

Teraz z autorem zwycięskiego projektu Zarząd Dróg i Zieleni zawrze umowę na realizację pracy, wynagrodzenie zostanie ustalone w drodze negocjacji. Aranżacja powstanie najwcześniej wiosną, poczekamy na lepszą aurę - wyjaśnia Michał Szymański, zastępca Dyrektora ds. Przestrzeni Publicznej Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY