REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Muzeum im. L. Wyczółkowskiego jest koncepcja, czas na przetarg

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 07 lis 2014 10:42
Muzeum im. L. Wyczółkowskiego jest koncepcja, czas na przetarg
Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego czeka rozbudowa, fot. Fotolia

Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy przygotowuje się do remontu zabytkowego obiektu przy ul. Gdańskiej 4 oraz jego rozbudowy. Gotowa jest już koncepcja, teraz czas na przetarg na opracowanie dokumentacji budowlanej.

REKLAMA

Jak podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy, rozpisany został przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej. Zakładać będzie ona zgodnie z przygotowaną wcześniej koncepcją także rozbudowę budynku. Nowa cześć obiektu ma zostać dobudowana na zapleczu budynku. Dzięki remontowi konserwatorskiemu obecny budynek ma stać się także jedną z wizytówek ulicy Gdańskiej.

Zmodernizowany budynek znajdujący się w centralnym miejscu miasta, na przecięciu szlaków pieszych (ul. Gdańska) i rzecznych (rz. Brda), będzie miał wpływ na poprawę jakości urbanistycznej miasta zarówno w kontekście artystycznym, jak i turystycznym.

Zgodnie z opracowanym studium wykonalności całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 40 mln zł. Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego będzie dysponować gotowym projektem z końcem lipca 2015 roku. Ostateczny kształt projekt  opiniować będą m.in. konserwator zabytków, architekt miasta, miejski plastyk oraz społeczna rada ds. estetyki. Prace budowlane przy pozytywnym rozpatrzeniu aplikacji o dofinansowanie ruszą najprawdopodobniej w 2016 roku - podaje bydgoski magistrat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY