REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Na najlepszą przestrzeń publiczną Śląska zgłoszono 45 realizacji

  • Autor: slaskie.pl
  • 01 sie 2014 11:09
fot. Slaskie.pl

45 realizacji z 34 gmin regionu wytypowano do miana najlepszych rozwiązań architektoniczno-urbanistycznych w województwie śląskim.

REKLAMA

Pod koniec czerwca zakończył się etap składania propozycji w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. W tegorocznej, 15 edycji konkursu zgłoszono 45 realizacje. Zlokalizowane są one na terenie 34 gmin. Z tego 36 zgłoszeń złożyły gminy, 9 zgłoszeń – inne podmioty (inwestorzy, projektanci).

Tegoroczne kandydatury dotyczą m.in. rewitalizacji terenów poprzemysłowych, zagospodarowania rynków, placów i skwerów, terenów rekreacyjnych i sportowych oraz rewitalizacji obiektów historycznych.

Na przełomie lipca i sierpnia planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez komisję konkursową złożoną z członków Wojewódzkiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej.

1 sierpnia rozpoczął się plebiscyt internautów. Głosowanie będzie trwało do końca wakacji, a realizacja najpopularniejsza wśród biorących udział w zabawie zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów.

Laureatów konkursu wyłonionych przez jury poznamy w październiku br.

W tegorocznej edycji o nagrody konkurują m.in. adaptacja i przebudowa budynku Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” (Czeladź), zmiana funkcji Hali Widowiskowo-Sportowej na Centrum Kulturalne i Edukacyjne (Czerwionka-Leszczyny), Rynek Od.Nowa – Rewitalizacja Śródmiejskiej Przestrzeni Publicznej w Jaworznie, Rewitalizacja Historycznego Centrum Lędzin - Plac Farski, Budynek Centrum Logistyczno – Technologicznego z zapleczem administracyjnym (Pszczyna), Przebudowa istniejącego kina w Skoczowie na Miejski Dom Kultury – w starym kinie, Centrum Handlowe Stara Kablownia (Czechowice-Dziedzice), Zachowanie dziedzictwa kulturowego i osiągnięć kulturalnych Zagłębia (Będzin), Strefa Aktywnej Rekreacji – budowa Skate Parku i Miasteczka Ruchu Drogowego w Żorach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY