REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Na starcie konkurs na koncepcję terenów przy dworcu w Kołobrzegu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 kwi 2016 10:35
fot. Fotolia

Ogłoszono konkurs urbanistyczno-architektoniczny na zagospodarowanie terenów przy dworcu kolejowym i autobusowym w Kołobrzegu.

REKLAMA

Porozumienie dotyczące współdziałania w tym zakresie zawarły wcześniej PKP S.A. i Gmina Miasto Kołobrzeg. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, Oddział w Koszalinie.

Głównym celem konkursu jest stworzenie koncepcji zagospodarowania węzła komunikacyjnego, który zintegruje transport miejski z dworcami kolejowym i autobusowym oraz obiektami usługowymi. Przyszła koncepcja powinna również uwzględniać zagospodarowanie terenów przyległych do budynków dworcowych oraz połączenie śródmieścia Kołobrzegu z dzielnicą uzdrowiskową z wykorzystaniem terenów pod lub nad liniami kolejowymi. Opracowania złożone w konkursie pomogą w wyznaczeniu kierunków przestrzennego zagospodarowania Kołobrzegu i sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania.

Wartość nagród w konkursie wynosi 90 tys. zł brutto. Zwycięzca może liczyć nawet na 35 tys. zł. Fundatorami nagród są Gmina Miasto Kołobrzeg i PKP S.A.

Regulamin konkursu oraz załączniki udostępnione zostały na stronie internetowej konkursu. Przygotowane opracowania należy zgłaszać do 29 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY