REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Na starcie konkurs Vistula International Art & Design Competition

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 lut 2016 15:18
fot. Fotolia

Jak sprawić, by obraz ożył? By dzieło nabrało głębi? Z jakiej perspektywy należy spojrzeć, by dostrzec przestrzeń? By móc przenieść się w świat iluzji? Grupa Uczelni Vistula zaprasza młodzież ponadgimnazjalną do udziału w 4. edycji międzynarodowego konkursu artystycznego: Vistula International Art & Design Competition.

REKLAMA

Tematem międzynarodowego konkursu artystycznego Grupy Uczelni Vistula niezmiennie od 4 lat pozostaje Perspektywa– czyli metoda prezentacji przestrzeni na płaszczyźnie, ale także perspektywa w szerszym rozumieniu: społecznym, historycznym czy metafizycznym. Przepis na sukces to kreatywność i fantazja oraz indywidualne spojrzenie na temat. Do konkursu zgłosić można prace fotograficzne, plastyczne, wizualizacje architektoniczne, a także projekty użytkowe, na przykład: projekt wnętrza, telefonu czy kuchennej deski do krojenia!

- Vistula International Art & Design Competition od samego początku cieszy się zainteresowaniem wśród młodzieży, a skala i zasięg projektu wzrastają z każdą edycją. Prace konkursowe napływają do nas z całego świata – z Włoch, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych czy Hong Kongu i oczywiście z Polski. Międzynarodowy charakter konkursu sprawia, że możemy poznać perspektywę, spojrzenie na świat i sztukę młodzieży z całego świata. To fascynujące, jak różne są te perspektywy. Zapraszamy wszystkich do udziału w czwartej Edycji – zachęca Roman Lipiński, prodziekan Europejskiego Wydziału Sztuk Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Na autorów najlepszych prac czekają stypendia edukacyjne na wybranym przez siebie kierunku oferowanym przez uczelnie z Grupy Uczelni Vistula (Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie – w tym Europejski Wydział Sztuk; Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie; Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu), pokrywające – w zależności od zajętego miejsca – 100 proc., 60 proc. lub 20 proc. wartości czesnego. Laureaci otrzymają również nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Ponadto, 10 finalistów wyjedzie na Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne na Mazurach, gdzie pod okiem fachowców będą kreatywnie „malować światłem”, wykorzystując do tego aparaty fotograficzne, telefony komórkowe czy puszkę po landrynkach. Efekty pracy zostaną utrwalone przy wykorzystaniu jednej ze szlachetnych technik fotograficznych.

Każdy z autorów może nadesłać do 5 prac, zapisanych cyfrowo w plikach o parametrach: format JPG; przestrzeń kolorystyczna: RGB, sRGB; wymiar boku nie mniej niż 1600 pix; maksymalna wielkość pliku do 2 MB. Zgłoszenia należy nadsyłać do 10 kwietnia. Prace należy przesyłać drogą elektroniczną za pośrednictwem aplikacji, która znajduje się na stronie konkursu Perspektywa, Vistula.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY