REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowy przetarg na stadion żużlowy w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 24 lis 2015 15:17
Stadion żużlowy w Łodzi, projekt Koszt-Bud Dariusz Majer

Stadion żużlowy ma powstać przy ul. 6-go Sierpnia 71 w Łodzi. Firma Koszt Bud Dariusz Majer opracowała już koncepcję obiektu. Pierwszy przetarg na budowę stadionu został unieważniony, ale władze przygotowały kolejny.

REKLAMA

Poprzedni przetarg w tej sprawie został unieważniony z uwagi na zbyt wysoką cenę złożonych ofert. Wiceprezydent Tomasz Trela oraz dyrektorka Biura ds. Inwestycji przekonywali wówczas, że po modyfikacji projektu możliwe będzie wykonanie obiektu za zaplanowaną pierwotnie kwotę - informuje oficjalny portal miejski w Łodzi.

- Biuro do spraw inwestycji przygotowało program funkcjonalno-użytkowy, który pozwoli wykonawcy na optymalizację projektu, a co za tym idzie: na obniżenie ceny wykonania. Projekt podzielony będzie na dwa etapy, których realizacja zaplanowana jest na 22 miesiące. Pierwszym etapem będzie wzniesienie samego stadionu, dzięki czemu dotrzymamy terminu oddania go do użytku w roku 2017. A kiedy w obiekcie odbywać się będą już pierwsze wydarzenia sportowe i rozrywkowe, wykonawca przystąpi do drugiego etapu prac, czyli tych związanych z otoczeniem stadionu - poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceprezydent Trela. - Dziś nie będziemy mówić o szczegółach, bo te znajdą się dopiero w ogłoszeniu. Do końca tego tygodnia przekażemy wszystkie dokumenty do Wydziału Zamówień Publicznych, co oznacza, że przetarg rozpocznie się na początku grudnia - podsumowała Małgorzata Belta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY