REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ożywić teren po Owintarze w Tarnowie - są wyniki konkursu

  • Autor: UM Tarnów
  • 15 gru 2015 16:01
Ożywić teren po Owintarze w Tarnowie - są wyniki konkursu
fot. Fotolia

Poznaliśmy najlepsze prace konkursowe dotyczące zagospodarowania m.in. terenów po dawnym „Owintarze” w Tarnowie. Do konkursu przystąpiło sześć pracowni architektonicznych z całej Polski.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portale miejski Tarnowa, konkurs polegał na opracowaniu koncepcji zagospodarowania południowo-zachodniej części śródmieścia Tarnowa, w tym poprzemysłowego terenu byłego zakładu „Owintar”. Do konkursu przystąpiło sześć firm: trzy z Gliwic, dwie z Krakowa i jedna z Poznania. Koncepcja swoim zakresem miała obejmować nie tylko sam teren po dawnym „Owintarze”, ale także tereny bocznicy kolejowej oraz otoczenia dworca PKP. Członkowie Sądu Konkursowego oceniali również, czy zgłoszone prace nawiązują formą architektoniczną do funkcji historycznej tego terenu.

Zdecydowano nie przyznawać nagrody głównej, zdobywca drugiego miejsca, czyli firma P.A. Nova z Gliwic otrzymała 90 tys. zł. Kolejne, trzecie miejsce i 35 tys. zł, zdobyły ex aequo dwie firmy z Krakowa. Pozostałym uczestnikom konkursu przyznano również wyróżnienia po 10 i 5 tys. zł.

Zakład Przemysłu Owocowo-Warzywnego „Owintar” powstał w 1951 roku na terenach dawnego browaru księcia Romana Sanguszki. Po upadku zakładu, w 2008 roku, większość budynków wyburzono. Obszar ten nie jest własnością miasta i to, czy koncepcja doczeka się realizacji, w dużej mierze zależeć będzie od właścicieli terenów, które są objęte projektem. Po zakończeniu konkursu wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej - oficjalny portale miejski Tarnowa

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY