REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pięć pracowni w konkursie na projekt trzeciego odcinka II linii metra na Bemowie

  • Autor: UM Warszawa
  • 27 sty 2017 09:50
fot. pixabay.com

Pięć pracowni weźmie udział w konkursie ogłoszonym przez Metro Warszawskie na koncepcję architektoniczno-budowlaną trzeciego odcinka II linii metra na Bemowie. Zwycięzcy zaprojektują trzy stacje i stację techniczną.

REKLAMA

Metro Warszawskie w październiku zeszłego roku ogłosiło konkurs na wykonanie koncepcji Architektoniczno-Budowlanej trzeciego etapu budowy odcinka zachodniego II linii metra wraz ze Stacją Techniczno - Postojową (STP) Mory. Sąd konkursowy spośród siedmiu oferentów wybrał pięć firm, do których wysłane zostały zaproszenia do składania prac konkursowych. Termin składania projektów koncepcyjnych upływa 4 maja 2017 r. W konkursie wezmą udział:

Konsorcjum AMC Andrzej M. Chołdzyński i Biuro Projektów „Metroprojekt”,
Konsorcjum pod przewodnictwem Schuessler Plan Inżynierzy, 
Ove Arup & Partners International Limited, 
ILF Consulting Engineers Polska,
Systra S.A.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł, a także zaproszony zostanie do negocjacji w trybie zamówienia „z wolnej ręki” w postępowaniu o udzielenie zamówienia na opracowanie projektów budowlanych oraz postępowaniu Zarządu Transportu Miejskiego o udzielenie zamówienia na opracowanie „Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej Węzłów Przesiadkowych”. W ocenie prac przyjętych zostało siedem kryteriów, spośród których cena stanowi tylko 30 proc. punktów możliwych do zdobycia. Oprócz ceny, pod uwagę będą brane:

walory konstrukcyjno-technologiczne (5 proc.),
walory eksploatacyjne (15 proc), 
minimalizacja oddziaływania obiektów metra na środowisko w czasie eksploatacji (10 proc), 
rozwiązania architektoniczne (20 proc.), 
powiązania stacji metra z innymi środkami komunikacji publicznej (10 proc.), 
program i rozwiązania technologiczne STP (10 proc.).
To będzie ostatni odcinek II linii metra po zachodniej stronie miasta - trzy stacje, niemal 4 kilometry podwójnego tunelu i Stacja Techniczno-Postojowa mają być gotowe w 2023 r. Stacje tego odcinka zostały zaplanowane:
- C03 po południowej stronie ul. Górczewskiej, w rejonie ul. Lazurowej;
- C02 w rejonie skrzyżowania ul. Szeligowskiej z planowanym przedłużeniem ul. Człuchowskiej;
- C01 w rejonie ul. Sochaczewskiej i Połczyńskiej.

Za ul. Połczyńską, w sąsiedztwie Instytutu Energetyki, projektowany będzie z kolei teren o łącznej powierzchni 26 hektarów. Powstanie tam Stacja Techniczno-Postojowa Mory, z halami postojowymi i serwisowymi, magazynami i zapleczem technicznym II linii metra.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY