REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

PKP ogłosiło kolejny przetarg na modernizację dworca

  • Autor: PKP S.A.
  • 24 paź 2014 11:17
PKP S.A. szuka wykonawcy przebudowy dworca w Wieliczce, fot. Fotolia

Spółka ogłosiła przetarg na wybór firmy, która zmodernizuje dworzec w Wieliczce. Do końca roku PKP S.A. planuje wybór wykonawcy, a prace mają ruszyć na początku przyszłego roku.

REKLAMA

- Dworzec po przebudowie stanie się bardziej funkcjonalny, zależy nam by był dostosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Wojciech Rokicki, zastępca dyrektora departamentu inwestycji w PKP S.A. – To kolejna inwestycja planowana przez PKP S.A. w województwie małopolskim, obecnie dobiegają końca modernizacje dworców w Nowym Sączu i Rabce Zdrój. Na początku br. oddaliśmy podróżnym do użytku nowoczesny dworzec podziemny w Krakowie – dodaje.

W związku z tym, że obiekt wpisany jest do rejestru zabytków, wszystkie prace będą prowadzone we współpracy z konserwatorem. Część pasażerska – kasy, poczekalnia – znajdą się na parterze, tu zlokalizowane zostaną także lokale komercyjne. Pomieszczenia na piętrze zagospodaruje Urząd Miasta Wieliczka.

W czasie trwania remontu podróżni będą mogli korzystać z dworca tymczasowego, w którym znajdą się kasy, poczekalnia i toalety. Obiekt będzie zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie budynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY