REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

PKP ogłosiło przetargi na podkarpackie dworce

  • Autor: PKP S.A.
  • 23 paź 2014 14:01
Małe projekty deweloperskie - dworzec w Dębicy, fot. PKP S.A.

PKP S.A. ogłosiła przetargi na wybór wykonawców przebudowy dworców w Dębicy i Jarosławiu. Do końca roku spółka planuje wybór firm, a prace mają ruszyć na początku przyszłego roku.

REKLAMA

- Oba dworce zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Staną się również bardziej funkcjonalne i estetyczne – mówi Wojciech Rokicki, zastępca dyrektora departamentu inwestycji w PKP S.A. Prace chcielibyśmy rozpocząć na początku przyszłego roku – dodaje.

Modernizacja dworca w Dębicy obejmie głównie wnętrze obiektu. Kasy, toalety, poczekalnia oraz część usługowo-gastronomiczna dostępne będą z holu budynku. Tu znajdą się również automaty vendingowe oraz skrytki bagażowe. Prace zakładają m.in. montaż nowych okien, drzwi i instalacji oraz wymianę stropów w skrzydłach budynku. Modernizacja tylko w niewielki sposób będzie ingerowała w zewnętrzną bryłę, największą zmianą będzie zabudowa zadaszonego przejścia pomiędzy głównym budynkiem a pawilonem, w którym obecnie mieszczą się toalety. Uporządkowany zostanie także teren wokół dworca. W ramach modernizacji zaplanowano również utworzenie parkingu.

W czasie trwania remontu podróżni będą mogli korzystać z dworca tymczasowego, w którym znajdą się kasy, poczekalnia i toalety. Obiekt będzie zlokalizowany po wschodniej stronie budynku.

W przypadku Jarosławia, planowana przebudowa przewiduje zmianę sposobu użytkowania niektórych pomieszczeń. Nowy dworzec będzie obsługiwał również pasażerów komunikacji autobusowej. Przestrzeń związana z obsługą podróżnych, kasy biletowe, poczekalnia i toalety oraz powierzchnia usługowo-handlowa zlokalizowane będą na parterze.  Na piętrze znajdzie się natomiast przestrzeń biurowa dla pracowników PKS i MOPS. W ramach przebudowy dworca zostaną również wykonane nowe instalacje wewnętrzne i zewnętrzne.

Koszty obu inwestycji będą znane po wyborze wykonawców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY