REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

PKP: trzech inwestorów walczy o ważny projekt deweloperski

  • Autor: PKP S.A.
  • 07 sie 2014 10:52
PKP: trzech inwestorów walczy o ważny projekt deweloperski
fot. Fotolia

PKP S.A. poinformowała o zakwalifikowaniu się trzech podmiotów do drugiego etapu postępowania na wybór inwestora, który zagospodaruje teren dworca Wrocław Świebodzki. Chodzi o projekt komercyjny i rewitalizację obiektu.

REKLAMA

Inwestycja przy dworcu Świebodzkim to jeden z realizowanych przez PKP S.A. projektów deweloperskich. Spółka planuje komercyjne zagospodarowanie tego terenu oraz rewitalizację zabytkowego budynku dworcowego. Całość prac zostanie przeprowadzona w oparciu o koncepcję wyłonionego w postępowaniu inwestora. Przewidywane jest również przywrócenie ruchu kolejowego do stacji.

 - Inwestycja przy dworcu Wrocław Świebodzki pozwoli na ożywienie tej części miasta. Zależy nam na tym, aby zagospodarowanie komercyjne współgrało z historyczną zabudową. Chcemy w ten sposób stworzyć miejsce, które będzie prawdziwą wizytówką Wrocławia – mówi Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości w PKP S.A.

Projekt zakłada zagospodarowanie 28 ha gruntów zlokalizowanych w obrębie Starego Miasta, w odległości około 1km od Rynku. Na podstawie otrzymanych odpowiedzi na zaproszenie do drugiego etapu postępowania zakwalifikowano następujących inwestorów:

- Archicom Sp. z o.o.

- Konsorcjum Anguloa Trading Limited, TriGranit Development Polska Sp. z o.o.

- Konsorcjum HB Reavis Poland Sp. z o.o., Polcom Investment XII Sp. z o.o.

 W kolejnym etapie postępowania inwestorzy złożą wiążące oferty. Wybór partnera, który wspólnie z PKP S.A zrealizuje tę inwestycję, planowany jest na przełom bieżącego i przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY