REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Płock czeka na projekt toalety

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 kwi 2016 11:01
fot. Fotolia

Na starcie konkurs na projekt koncepcyjny toalety publicznej w Płocku. Jest to 18-ta edycja konkursu organizowanego przez markę Koło, w którym uczestnicy będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 tys. zł. Partnerem konkursu jest Urząd Miasta Płock.

REKLAMA

Konkurs Koło skierowany jest do architektów i projektantów – studentów oraz absolwentów. Daje im możliwość stworzenia projektu toalety wielofunkcyjnej, który ma szansę na realizację. Przykładem poprzednich realizacji konkursowych jest m.in. Pawilon Plażowy w Warszawie oraz oddana do użytku mieszkańców w listopadzie 2015 r. toaleta przy Rondzie Mogilskim w Krakowie. Do tych obiektów wkrótce może dołączyć łazienka publiczna w Płocku.

Przedmiotem konkursu jest projekt koncepcyjny wolnostojącej toalety miejskiej w Płocku, której forma zostanie harmonijnie dopasowana do otoczenia al. Antoniego Roguckiego. Na wybór lokalizacji wpływ mieli sami mieszkańcy – zgłaszając ją m.in. w ramach budżetu partycypacyjnego.

Aleja Antoniego Roguckiego to główny ciąg spacerowy, znajdujący się na największym osiedlu Płocka - Łukasiewicza. Osiedle powstało w latach 70-tych XX wieku i zdominowane jest przez zabudowę mieszkaniową wielorodzinną – wielkopłytową. W bezpośrednim sąsiedztwie lokalizacji toalety znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, szkoły (podstawowa i gimnazjum) oraz kościół. Aleja Antoniego Roguckiego stanowi miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców osiedla oraz wraz z al. Spacerową tworzy zielony ciąg pieszy, będący połączeniem ze Starym Miastem i nabrzeżem wiślanym.

Termin nadsyłania projektów upływa 09.05.2016 r., a wyniki zostaną ogłoszone 22.06.2016 r. Konkurs ma charakter otwarty. Udział w nim mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne. Uczestnicy konkursu będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 tys. zł.

Prace konkursowe oceni jury, w skład którego wchodzą m.in. Dorota Chudowska-Rączka - przewodnicząca zespołu ds. Estetyki Miasta Płocka, prof. Ewa Kuryłowicz – Wydział Architektury PW, APA Kuryłowicz & Associates, Jerzy Jaworski – Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski, Janusz Łabuz – Płocka Pracownia Projektowa Arch, Janusz Łabuz, dr Bolesław Stelmach – Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne, Przemysław Powalacz - prezes zarządu Geberit.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY