REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Powstające w Białymstoku Centrum Nauki ma swoich bohaterów

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 04 sty 2017 12:45
Powstające w Białymstoku Centrum Nauki ma swoich bohaterów
Powstające w Białymstoku Centrum Nauki ma swoich bohaterów

Centrum nauki, którego realizatorem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, będzie przestrzenią w której każdy - niezależnie od wieku - będzie mógł w ciekawy sposób poznać fascynujący świat nauki poprzez eksperymenty. Właśnie poznaliśmy wyniki konkursu na bohaterów marki powstającego miejsca.

REKLAMA

W październiku 2016 r. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny ogłosił konkurs na stworzenie wizualizacji Zmysłka i Majki Pytajki – bohaterów marki i przyszłych animatorów strefy dla dzieci. Spośród 16 nadesłanych zgłoszeń jury konkursu wybrało pracę autorstwa agencji interaktywnej „Kropka pod i”. Wybrana praca zdecydowanie wyróżniała się na tle innych zgłoszeń pod względem unikalności i dbałości o szczegóły. Stworzone postaci będą wykorzystywane na materiałach edukacyjnych Centrum oraz wykorzystywane w zajęciach animacyjnych. 

Zmysłek i Majka Pytajka są niezwykłymi postaciami, które zamieszkają w strefie „Małych Odkrywców” dedykowanej dzieciom w wieku od 3 do 10 lat. To właśnie te dwie postaci będą sercem strefy dzieci. To one wprowadzą najmłodszych w świat nauki i eksperymentów. Oprowadzą po wszystkich stoiskach, powiedzą jak z nich korzystać i na zawsze zaszczepią w dzieciach pozytywne skojarzenia z nauką. Ich zadaniem będzie rozbudzanie w dzieciach ciekawości i dociekliwości, a także wytłumaczenie w przystępny sposób często skomplikowanych zjawisk i pojęć.

Centrum nauki zajmie powierzchnię 3200 m2. Znajdzie się tam kilkadziesiąt stanowisk doświadczalnych i 4 laboratoria tematyczne. Obiekt zostanie podzielony na dwie strefy – oprócz strefy „Małych Odkrywców” przygotowana będzie strefa wystawy głównej, projektowanej z myślą o młodzieży i dorosłych. Będzie tam można poeksperymentować na stanowiskach doświadczalnych oraz wziąć udział w grach zespołowych i zajęciach laboratoryjnych z elektromotoryki, robotyki, energetyki i life science.

Realizatorem przedsięwzięcia, w imieniu Miasta Białystok, jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Centrum nauki będzie się mieściło na terenie Stadionu Miejskiego, w lokalach położonych od strony ulicy Wiosennej.

Na ten moment nie jest znana jeszcze pracownia, która zaprojektuje wnętrze Centrum. Trwają prace przygotowawcze.  9 września BPN-T opublikował ogłoszenie o udzieleniu zamówienia publicznego na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego oraz studium wykonalności dla tego projektu.  Szacowany koszt projektu to 18 729 410,00 zł, z czego 15 920 000,00 zł ma stanowić dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Utworzone zostanie w ramach projektu pod nazwą „Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy”, współfinansowanego w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, ale jaka będzie ostatecznie nazwa centrum nauki, tego jeszcze nie wiadomo. Planowany jest na nią konkurs.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY