REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Poznamy finałową szóstkę projektów w konkursie Wolne Tory

  • Autor: głoswielkopolski.pl
  • 15 lip 2015 11:25
Poznamy finałową szóstkę projektów w konkursie Wolne Tory
fot. Fotolia

Trwa konkurs na zagospodarowanie Wolnych Torów w Poznaniu. 15 lipca br. kończy się jego pierwszy etap - informuje głoswielkopolski.pl

REKLAMA

Do pierwszego etapu zakwalifikowały się 44 pracownie architektoniczne, zaś do drugiego etapu przejdzie sześć projektów,  które wyłoni jury 15 lipca br. Wyniki konkursu znane będą dopiero jesienią, dokładnie 30 października br. Dopiero wtedy zobaczymy finałowe projekty - podaje głoswielkopolski.pl 

W skład sądu konkursowego wchodzą głównie architekci związani z SARP-em. Przewodniczącym sądu jest prezes SARP, architekt Mariusz Ścisło.

Maciej Wudarski, wiceprezydent Poznania, wspomniał w rozmowie z portalem głoswielkopolski.pl, że jest zadowolony z projektów, które biorą udział w konkursie.

Celem konkursu zorganizowanego przez Miasto Poznań i Polskie Koleje Państwowe SA jest uzyskanie najlepszego rozwiązania programowo – przestrzennego dla Terenów Wolnych Torów, jako nowej dzielnicy miasta, proponującego przede wszystkim funkcjonalną sprawność nowego kompleksu urbanistycznego w strukturze miasta i metropolii poznańskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY