REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pracownia 22 Architekci zwycięzcą konkursu BGK Nieruchomości

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 lip 2017 10:50
Pracownia 22 Architekci zwycięzcą konkursu BGK Nieruchomości
Projektanci z pracowni 22 Architekci zwyciężyli w konkursie na opracowanie zabudowy mieszkaniowej przy ulicy Górniczego Dorobku w Katowicach fot. mat. prasowe

Projektanci z pracowni 22 Architekci zwyciężyli w konkursie na opracowanie zabudowy przy ulicy Górniczego Dorobku w Katowicach. Celem konkursu organizowanego przez BGK Nieruchomości było wyłonienie najlepszej pod względem użytkowym, funkcjonalnym, wizualnym i ekonomicznym koncepcji przestrzennej zespołu budynków. Projekt warszawskich architektów został przez sąd konkursowy wybrany jednogłośnie.

REKLAMA

Teren inwestycji, na którym zostanie zrealizowany zwycięski projekt jest położony w sąsiedztwie Nikiszowca i Mrówczej Górki, w odległości około 4 km od centrum miasta. Na zlecenie Urzędu Miasta Katowice pracownia architektoniczna Konior Studio opracowała wstępną koncepcję zagospodarowania działki przy ulicy Górniczego Dorobku. Przedmiotem rozstrzygniętego konkursu było doprecyzowanie tej koncepcji i stworzenie spójnego architektonicznie projektu wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej.

– Zwycięski projekt musiał wpisywać się w historię i tradycję tej wyjątkowej lokalizacji – podkreślał Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości. – Nagrodzona praca nawiązuje bezpośrednio do oryginalnej idei zabudowy katowickiego Nikiszowca, jednocześnie będąc jej nowoczesnym rozwinięciem. Projekt harmonijnie wpisuje się w śląską architekturę, jednocześnie tworząc estetyczne, funkcjonalne i przyjazne miejsce do życia, w którym będą chciały mieszkać kolejne pokolenia.

Główną nagrodą w konkursie jest 25 tysięcy złotych i zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji budowlanej, przetargowej i wykonawczej zabudowy mieszkaniowej przy ulicy Górniczego Dorobku.

Wstępny harmonogram obu inwestycji zakłada uzyskanie pozwolenia na budowę w 2017 roku, rozpoczęcie prac – na wiosnę 2018 roku, a zakończenie budowy – na przełomie 2019 i 2020 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY