REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Projekt i pierwsze prace przy Młynach Rothera

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 18 maj 2015 09:36
Projekt i pierwsze prace przy Młynach Rothera
fot. Fotolia

W tym roku zostaną rozpoczęte prace zabezpieczające kompleks „Młyn Rothera”. Ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej niezbędnej do przebudowy i zmiany sposobu użytkowania zabytkowych obiektów.

REKLAMA

Przetarg ogłoszono na prace zabezpieczające i budowlano- konserwatorskie w obiektach przy ul. Mennica. Prace powinny się zakończyć w terminie 8 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Rozpisano również przetarg na opracowanie projektu kompleksowego zagospodarowania ze zmianą funkcji z młyna na wielofunkcyjny obiekt usługowy. Rewitalizacja dawnych przestrzeni kompleksu zbożowego ma polegać na przekształceniu ich w przestrzenie umożliwiające prowadzenie działalności o różnym zakresie programowym z możliwością komercyjnego też wykorzystania części obiektów - informuje bydgoski portal miejski.

Dokumentacja ma uwzględniać koncepcję programowo-przestrzenną/projekt wstępny, która ma zakładać między innymi przeznaczenie części podziemnej na pomieszczenia techniczne, magazynowe oraz komunikację. Część nadziemna ma zostać przeznaczona m.in. na foyer, powierzchnie handlowe i gastronomiczne, ekspozycje stałą i zmienną, sale spotkań, czytelnię, biura, muzeum młynów ze stałą ekspozycją, komunikację, sanitariaty. Koncepcja/projekt wstępny ma także obejmować  zagospodarowanie terenu na przykład wykorzystanie budynku łazienek czy komina (rozbudowa o platformę widokową), jeżeli z technicznego i konserwatorskiego punktu widzenia będzie to możliwe - podaje bydgoski portal miejski.

Kluczową częścią dokumentacji będzie projekt budowlany uwzględniający program prac budowlano-konserwatorskich wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych. Do opracowania projektu, który jest niezbędny do przeprowadzenia jakichkolwiek prac budowlano-konserwatorskich -  firma, które wygra przetarg będzie mogła korzystać z innych wcześniejszych opracowań, które posiada miasto. Pracownia Nizio Design Internatinal przygotowała wstępną koncepcję Młynów Rothera.

Dokumentacją projektową (wraz z kosztorysem inwestorskim ustalającym szacunkową wartość  inwestycji) Miasto powinno dysponować w II połowie przyszłego roku. Do tego czasu powinny być także doprecyzowane zasady wsparcia inwestycji z zakresu  kultury środkami unijnymi. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY