REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Projektanci i designerzy - trwa konkurs na warszawską sztukę użytkową

  • Autor: UM Warszawa
  • 22 sty 2015 09:45
Projektanci i designerzy - trwa konkurs na warszawską sztukę użytkową
fot. Fotolia

Trwa konkurs na warszawską „Sztukę użytkową”, w którym zgłoszony może być np. niewielki upominek dla uczestników targów, mebel stanowiący część stoiska, czy elementy galanterii i dodatki.

REKLAMA

Do poniedziałku, 9 lutego, stołeczny ratusz zbiera pomysły na przedmioty warte promocji zagranicznej.

- Takie działanie ma na celu zapoznanie z warszawską branżą kreatywną osoby spoza branży, ewentualnych przyszłych nabywców ze świata nieruchomości i bankowości. To także znakomita promocja Warszawy jako miejsca ludzi kreatywnych, z pasją i wyobraźnią – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy.

- Pierwsze doświadczenia w tym zakresie zebraliśmy na ubiegłorocznych targach EXPO REAL 2014 w Monachium, gdzie prezentowaliśmy zarówno realizowane w mieście projekty inwestycyjne, ale też designerskie meble, które były elementem stoiska, jak i drobne lecz estetyczne upominki, np. koszulki warszawskiej firmy Tcity, cukierki warszawskiej manufaktury cukierków, czy Lokalne puzzle firmy Lokalny. Takie elementy świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie miejskiej oferty - mówi Grzegorz Wolff, zastępca dyrektora Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego.

W konkursie mogą wziąć udział warszawscy artyści prowadzący działalność gospodarczą w Warszawie, także zarejestrowaną w stolicy. Muszą przedstawić projekt przedmiotu z zakresu sztuki użytkowej promującego Warszawę, sporządzonego na potrzeby konkursu lub już istniejącego. Każdy uczestnik musi m.in. przedstawić oświadczenie, że posiada majątkowe prawa autorskie do przedstawionego projektu.

Projekt konkursowy powinien zawierać wizualizację lub zdjęcie projektu wykonane w dowolnym programie graficznym, dostarczoną w pliku PDF lub JPG z określeniem kolorystyki i wymiarów, w jakości do druku (300 dpi), o łącznej wielkości do 10 MB. Projekty mogą być wysyłane do Urzędu m.st. Warszawy drogą mailową na adres kkotlarska@um.warszawa.pl lub na dysku przenośnym na adres: Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4, 00-375 Warszawa.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: europa.um.warszawa.pl

Zwycięzców poznamy w piątek, 13 lutego br. Organizatorem konkursu jest Urząd m.st. Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY