REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przedłużony termin jednej z edycji konkursu Art of Packaging

  • Autor: iwp.com.pl
  • 29 sty 2016 15:13
Przedłużony termin jednej z edycji konkursu Art of Packaging
fot. Alex Ristea, flickr.com

Art of Packaging 2016, czyli Perły wśród Opakowań to ogólnopolski Konkurs na najlepsze opakowanie roku. Od 2006 roku organizowany jest w Poznaniu i promuje branżę związaną z nowoczesnym przemysłem opakowaniowym. Termin nadsyłania zgłoszeń dla jednej z edycji w tym roku został przedłużony.

REKLAMA

Art of Packaging ma dwie edycje: Debiuty oraz Professional.

Celem Art of Packaging – Debiuty jest promowanie i nagradzanie pomysłów młodych artystów w segmencie projektowania opakowań; odkrycie i pokazanie branży opakowaniowej nowych talentów oraz wyjątkowych w formie i wartości użytkowej opakowań.

Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszego opakowania na dowolny produkt – Perły wśród Opakowań, które nie funkcjonuje jeszcze na rynku, oraz zaprezentowanie potencjalnych możliwości wykorzystania go w praktyce. Nagrodzony zostanie najbardziej innowacyjny pomysł (projekt) na opakowanie dowolnego produktu, przedstawiony w formie wizualizacji i/lub zdjęć oraz prototypu jako wzoru doświadczalnego, będącego odwzorowaniem zaprojektowanego wyrobu zgodnie z przesłaną dokumentacją. Opakowania i projekty mogą zgłaszać studenci i absolwenci szkół/uczelni, których profil związany jest z projektowaniem opakowań i wzornictwem przemysłowym.

Art of Packaging – Professional promuje i nagradza pomysły w segmencie projektowania i/lub produkcji opakowań wykonanych przez firmy komercyjne. Opakowania i projekty mogą zgłaszać projektanci, producenci, odbiorcy opakowań, właściciele marek (razem lub osobno).

Zwycięzca konkursu jest automatycznie nominowany do nagrody głównej World Star organizowanej przez Światową Organizację Opakowań WPO. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2016 roku.

W tym roku dla edycji Art of Packaging – Professional termin nadsyłania prac został wydłużony do 5 lutego 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY