REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przetarg na dokumentację projektową rewitalizacji ratusza w Radomiu

  • Autor: UM Radom
  • 05 sty 2015 10:20
Przetarg na dokumentację projektową rewitalizacji ratusza w Radomiu
Ratusz w Radomiu, fot. UM Radom

Urząd Miejski w Radomiu ogłosił przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rewitalizacji ratusza. Obiekt wybudowany w poł. XIX wieku według projektu Henryka Marconiego w stylu neorenesansowym, jest jednym z najpiękniejszych budynków w mieście.

REKLAMA

W dokumentacji projektowo-kosztorysowej ma zostać zawarty projekt budowlany przebudowy i remontu obiektu,  projekt rozbiórki istniejącej przybudówki, program prac konserwatorskich, projekt aranżacji i wyposażenia wnętrz - podaje radomski magistrat.

Oferenci mają czas na złożenie swoich propozycji do 15 stycznia. Natomiast na opracowanie całości dokumentacji wykonawca będzie miał 7 miesięcy.

- Działamy stopniowo i metodycznie, bo mamy do czynienia z obiektem, który stanowi dla nas duże wyzwanie. Z jednej strony jest  bardzo cennym i ważnym dla miasta zabytkiem, z drugiej zaś – jest bardzo zdegradowany, więc wymaga ogromnych i kosztownych prac remontowych. Z jaką kwotą musimy się liczyć, będziemy wiedzieli właśnie po opracowaniu dokumentacji projektowej – mówi Sekretarz Miasta Rafał Czajkowski, odpowiadający we władzach miasta za kwestie organizacyjne.  

Ratusz, wybudowany w połowie XIX wieku według projektu  Henryka Marconiego w stylu neorenesansowym, jest jednym z  najpiękniejszych budynków w Radomiu.  Jest wpisany do rejestru zabytków i wszelkie planowane w nim roboty remontowe muszą być wykonywane zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY