REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

PTWP i SARP ogłaszają konkurs na projekt modernizacji wnętrz Spodka

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 lip 2017 13:14
PTWP i SARP ogłaszają konkurs na projekt modernizacji wnętrz Spodka
fot. PTWP

Do 31 lipca br. architekci mogą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy toalet publicznych w Spodku. Organizatorem konkursu na zamówienie zarządcy obiektu – PTWP Event Center – jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice. Firma Roca Polska jest jednym z partnerów projektu metamorfozy Spodka.

REKLAMA

– Dyskusję o modernizacji Spodka, ikony polskiej architektury, rozpoczęliśmy podczas tegorocznej edycji 4 Design Days w Katowicach. Remonty i inwestycje nie leżą w gestii zarządcy, lecz właściciela obiektu. Mimo to, dostrzegając potrzebę zmian, postanowiliśmy zacząć działać w tym kierunku, licząc na zaangażowanie wszystkich, którym leży na sercu dobro Spodka - mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy obiektu. - Przez ostatnie miesiące udało nam się pozyskać do współpracy partnerów naszego przedsięwzięcia, m.in. Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice, które zostało formalnym organizatorem konkursu na projekt przebudowy toalet w Spodku. Naszą troską jest, żeby obiekt, którym zarządzamy od ponad roku, unowocześnić i uatrakcyjnić, zwłaszcza w obszarach, które wymagają tego najbardziej. Liczni organizatorzy wydarzeń w Spodku zwracali uwagę na konieczność pilnego podniesienia standardu wykończenia między innymi toalet - dodaje Stolarz.

Konkurs na opracowanie najlepszej pod względem estetycznym, funkcjonalnym i użytkowym koncepcji architektonicznej przebudowy toalet publicznych w Spodku ma formułę otwartą. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 31 lipca br. Wykonawcy spełniający kryteria określone w regulaminie zostaną zaproszeni do złożenia prac konkursowych. Na ich przygotowanie będą mieli czas do 18 września br.

Projektanci mają zaproponować rozwiązania dla trzech typów istniejących w Spodku węzłów sanitarnych: toalet w holu głównym, w strefie VIP oraz w tzw. sali bingo, w której organizowane są bankiety. Koncepcje muszą uwzględniać m.in. zapewnienie toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, wraz z odpowiednią dostępnością, miejsc przeznaczonych do przewijania i opieki nad niemowlętami, czy wydzielonych stanowisk do korzystania z toalet i umywalek przez dzieci.

Armaturę i biały montaż dostarczy Roca Polska – jeden z partnerów projektu metamorfozy Spodka. Do aranżacji udostępnione zostaną produkty marki ROCA, m.in. misy WC, misy WC dla osób niepełnosprawnych, stelaże podtynkowe Duplo z przyciskami i umywalki z kolekcji Gap, Nexo, Debba lub Victoria, a także pisuary z kolekcji Chic i baterie umywalkowe z kolekcji Sprint-N. Łazienki w strefie VIP mają być wyposażone w sanitariaty należącej do Roca Polska marki LAUFEN.

– Roca Polska, jako producent wysokojakościowej ceramiki i armatury, od lat angażuje się w podnoszenie standardu i funkcjonalności łazienek w obiektach użyteczności publicznej. W Polsce w nasze produkty wyposażyliśmy już m.in. Centrum Kongresowe ICE Kraków, halę Tauron Arena Kraków, Stadion Miejski w Gliwicach, Stadion Miejski i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a także liczne hotele, biurowce i inne nieruchomości komercyjne. Katowicki Spodek, będący ikoną architektury, jest dla nas jedną z flagowych realizacji tego typu – mówi Joanna Dec-Galuk, dyrektor marketingu w Roca Polska.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY