REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Radom: rozstrzygnięto przetarg na dokumentację remontu ratusza

  • Autor: UM Radom
  • 03 lut 2015 10:35
Radom: rozstrzygnięto przetarg na dokumentację remontu ratusza
Ratusz w Radomiu do remontu, fot. UM Radom

Radomski magistrat rozstrzygnął przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej remontu obiektu. Zainteresowanie było spore.

REKLAMA

Komisja rozpatrywała 18 ofert, mocno zróżnicowanych pod względem ceny usługi. Za najkorzystniejszą uznana została oferta złożona przez FHU Armax Dariusz Celuch z Mirca z ceną ofertową brutto: 71.463,00 zł.

W dokumentacji projektowo-kosztorysowej ma zostać zawarty  projekt budowlany przebudowy i remontu obiektu,   projekt rozbiórki istniejącej przybudówki, program prac konserwatorskich, projekt aranżacji i wyposażenia wnętrz. Na opracowanie całości dokumentacji wykonawca będzie miał 7 miesięcy - podaje radomski magistrat.

- Działamy stopniowo i metodycznie, bo mamy do czynienia z obiektem, który stanowi dla nas duże wyzwanie. Z jednej strony jest  bardzo cennym i ważnym dla miasta zabytkiem, z drugiej zaś – jest bardzo zdegradowany, więc wymaga ogromnych i kosztownych prac remontowych. Z jaką kwotą musimy się liczyć, będziemy wiedzieli właśnie po opracowaniu dokumentacji projektowej – mówi Sekretarz Miasta Rafał Czajkowski, odpowiadający we władzach miasta za kwestie organizacyjne.  

Zarówno budynek główny ratusza, jak i oficyny boczne wymagają gruntownego remontu. – Spodziewamy się konieczności poniesienia wysokich nakładów, więc chcielibyśmy skorzystać z dofinansowania unijnego.  Bardzo liczymy, że w 2015 roku zostaną ogłoszone konkursy dotyczące rewitalizacji miast, które dawałyby nam szansę ubiegania się o dotację – mówi Rafał Czajkowski.

Ratusz, wybudowany w połowie XIX wieku według projektu Henryka Marconiego w stylu neorenesansowym, jest jednym z  najpiękniejszych budynków w Radomiu.  Jest wpisany do rejestru zabytków i wszelkie planowane w nim roboty remontowe muszą być wykonywane zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY