REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozstrzygnięto przetarg na zadaszenie Stadionu Śląskiego

  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 21 sie 2014 15:02
Stadion Śląski

W przetargu na wykonanie zadaszenia Stadionu Śląskiego wybrano ofertę niemieckiej firmy Pfeifer: Seil- und Hebetechnik. Koszt realizacji tego zadania to ok. 70 mln zł netto. Gigant ma być gotowy do końca 2016 r. - poinformował Portalsamorzadowy.pl

REKLAMA

Przetarg obejmował badanie lin, które pozostały na budowie po awarii łączników, tzw. „krokodyli" w lipcu 2011 i określenie ich przydatności do ponownego wykorzystania, montaż konstrukcji zadaszenia widowni z pokryciem z poliwęglanu oraz monitoring konstrukcji. Koszt tego zadania oszacowano w ogłoszeniu przetargowym na ok. 45 mln zł netto.

Wysokość oferty Pfeifer: Seil- und Hebetechnik wynika głównie z wyceny ryzyka. Firma szacuje swoje ryzyko ze względu na kontynuację realizacji zadania po poprzednim wykonawcy oraz na udzielaną gwarancję - 60 miesięcy dla montażu konstrukcji oraz 180 miesięcy dla zabezpieczenia antykorozyjnego.

W najbliższym czasie planowane jest podpisanie umowy z Pfeifer: Seil-und Hebetechnik. Termin na ukończenie robót objętych zakresem tego przetargu to początek 2016 r.

Obecnie jest realizowana przebudowa zaplecza rozgrzewkowo-treningowego dla potrzeb funkcji lekkoatletycznej na stadionie. Termin ukończenia robót to grudzień 2014. W najbliższym czasie planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonanie nowego ogrodzenia stadionu wraz z robotami towarzyszącymi. Te przetargi powinny zostać ogłoszone w IV kwartale 2014 roku, a zakończenie robót planowane jest w pierwszym półroczu 2016 r.

Więcej na: Portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY