REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rusza konkurs na logotyp EXPO 2022 w Polsce

  • Autor: UM Łódź
  • 28 sty 2016 13:07
fot. Fotolia

Urząd Miasta Łodzi ogłasza start konkursu na logotyp International EXPO 2022 Łódź Polska. Konkurs ma charakter otwarty, jest dwuetapowy i międzynarodowy. Prace można nadsyłać do 19 lutego br. Zwycięski logotyp będzie służyć promocji Polski, która ubiega się o organizację International EXPO 2022 w Łodzi.

REKLAMA

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani z całego świata, w szczególności absolwenci i pracownicy wyższych uczelni artystycznych oraz profesjonalni graficy i projektanci.

Najlepszy logotyp EXPO 2022 Łódź Polska zostanie wybrany w dwóch turach. W pierwszej Komisja Konkursowa złożona z ekspertów wyłoni trzy najlepiej ocenione projekty. W drugiej odbędzie się publiczne, internetowe głosowanie na jedną z trzech prac finałowych, które potrwa od 10 do 30 marca br.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie takiego logo, które będzie eksponować mocne strony Polski i Łodzi, jako potencjalnych organizatorów International EXPO w 2022 roku, bazując na skojarzeniach z kreatywnością, nowoczesnością i rozwojem. Logo ma także służyć wzbudzeniu zainteresowania tematem przewodnim EXPO w Łodzi, jakim jest rewitalizacja obszarów miejskich.

Znak powinien również komunikować, że wystawa będzie mieć charakter festiwalu miejskości, odbywającego się na styku różnych kultur. Po przyznaniu Polsce prawa do organizacji EXPO zadaniem logo będzie zachęcenie wystawców i turystów z całego świata do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Autor najwyżej ocenionego logo otrzyma 5 tys. złotych oraz propozycję podpisania kontraktu wartego 40 tys. złotych na przygotowanie rozszerzonej księgi znaku. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 3 i 2 tys. złotych. Organizatorem konkursu jest Urząd Miasta Łodzi we współpracy z firmą Deloitte.

Przewodniczącą Komisji Konkursowej jest prof. Jolanta Rudzka-Habisiak, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wśród członków jury są także:
1. Bartłomiej Wojdak, przedstawiciel Miasta Łodzi
2. Kamil Kulesza, przedstawiciel Miasta Łodzi
3. Marianna Sidoroff, przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju
4. Dariusz Wieromiejczyk, przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
5. Andrzej Walczak, przewodniczący Lokalnej Rady Programowej ds. EXPO 2022 w Łodzi, architekt, artysta, mecenas sztuki
6. Krzysztof Candrowicz, dyrektor Łódź Art Center, pomysłodawca i koordynator licznych projektów związanych z kulturą w Łodzi
7. Szymon Gutkowski, prezes Zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, autor licznych strategii marketingowych, współtwórca kampanii społecznych
8. Wojciech Mierowski, dyrektor kreatywny, ekspert brandingu, brand designu, corporate identity
9. Piotr Młodożeniec, światowej sławy grafik , malarz, rysownik, projektant, autor filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych
10. Paweł Sadaj, projektant grafik, posiadający wieloletnie doświadczenie w tworzeniu wizerunków i reklamy, artysta multimedialny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY