REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rusza konkurs na most pieszo-rowerowy nad Wisłą

  • Autor: UM Warszawa
  • 14 gru 2016 12:55
Rusza konkurs na most pieszo-rowerowy nad Wisłą
fot. UM Warszawa

Konkurs polega na wykonaniu koncepcji architektonicznej mostu pieszo-rowerowego łączącej brzegi Wisły na wysokości ulic Karowej i Okrzei w Warszawie.

REKLAMA

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej pod względem architektonicznym, wizualnym, użytkowym, komunikacyjnym i ekonomicznym koncepcji architektonicznej mostu pieszo-rowerowego.  Zadanie konkursowe polega na wykonaniu, w oparciu o niniejszy regulamin oraz załączniki merytoryczne, koncepcji architektonicznej mostu pieszo–rowerowego. Koncepcja powinna być zgodna z przedstawionymi poniżej wytycznymi w zakresie komunikacji oraz gospodarki wodnej. Poza rozwiązaniami w zakresie architektoniczno–konstrukcyjnymi mostu, koncepcja musi przedstawić sposób sprawnego skomunikowania przyczółków mostu z istniejącymi i projektowanymi szlakami komunikacyjnymi po obu stronach rzeki.

Koncepcję mostu musi cechować wysoka jakość architektury, również w zakresie detalu. Obiekt powinien wpisywać się w pejzaż miasta oraz stanowić jego rozpoznawalny fragment poprzez uwzględnienie w projekcie nowatorskiej myśli architektonicznej nadającej obiektowi niepowtarzalność i oryginalność podkreślającą jego wysoką rangę. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na istniejące kierunki widokowe; konstrukcja mostu powinna w sposób przemyślany i harmonizujący ingerować w panoramę miasta jaka rozpościera się z prawego brzegu Wisły.

Nagrody

I nagroda pieniężna w wysokości  100 000 zł. oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

II nagroda pieniężna  w  wysokości 70 000 zł.

III nagroda pieniężna  w  wysokości 40 000 zł.

oraz pulę do wypłat za ewentualne wyróżnienia, w łącznej wysokości do 50 000 zł.

Składanie wniosków o dopuszczenie do uczestnictwa w konkursie do 20 stycznia 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY