REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Siedem pracowni chce zaprojektować nowy basen w Toruniu. Kto wygra konkurs?

  • Autor: UM Toruń
  • 17 cze 2016 13:56
fot. Fotolia

Siedem pracowni architektonicznych zgłosiło się do konkursu na modernizację i rozbudowę basenu przy ul. Bażyńskich w Toruniu oraz zagospodarowanie wokół niego terenu.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Torunia, basen przy ul. Bażyńskich 9-17 w Toruniu jest funkcjonującym od lat 80. obiektem, pierwotnie basenem zakładów „Elana", a obecnie ogólnomiejskim.  Obiekt wymagał modernizacji, stąd pomysł na konkurs. Jego celem jest uzyskanie najlepszego koncepcyjnego rozwiązania urbanistyczno-architektonicznego, pod względem funkcji i formy dla rozbudowy budynku basenu oraz zagospodarowania przyległego terenu na cele rekreacyjno-sportowe.

Konkurs jest jednoetapowy. W wyznaczonym terminie zgłosiło się siedmiu chętnych. Do 15 czerwca zgłoszenia zostały zweryfikowane pod kątem wymagań określonych w ogłoszeniu konkursowym. Komisja uznała, że wszyscy uczestnicy, którzy w terminie zgłosili chęć uczestnictwa spełnili wymogi i zostaną dopuszczeni do konkursu.

Są to: Paweł Tiepłow – Pracownia Projektowa z Warszawy, Schick Architekci z Rudy Śląskiej, MD Polska ze Szczecina, Geotechnika z Torunia, GM Architekci z Bydgoszczy, AS Produkt Sebastian Pasturek z Małej Nieszawki i BUD SERWIS RDK  z Gliwic.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY