REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Sportowe przetargi w toku. Warszawa szuka projektanta i wykonawcy

  • Autor: UM Warszawa
  • 25 maj 2017 09:32
fot. shutterstock

Trwają przetargi, które wyłonią projektanta zabudowy górnego poziomu ośrodka „Szczęśliwice”, a także wykonawcę prac remontowych na pływalni „Inflancka”. Postępowania są częścią projektu rewitalizacji siedmiu ogólnomiejskich ośrodków sportu.

REKLAMA

– Ośrodek przy ul. Inflanckiej w tym roku przejdzie znaczącą modernizację. Kolejną z inwestycji, która zostanie przeprowadzona na pływalni to wymiana instalacji cieplnych. Poszukujemy wykonawcy prac – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Inwestycji wymaga również stok „Szczęśliwice”, aby móc zapewnić miłośnikom narciarstwa dobre warunki do uprawiania tego sportu przez cały rok – dodaje.

Dalsze prace na Inflanckiej

Ośrodek „Inflancka” (ul. Inflancka 8) przechodzi w tym roku szereg prac remontowych i modernizacyjnych. Do jednych z najważniejszych zadań inwestycyjnych należy m.in. wykonanie prac remontowych instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz instalacji ciepła technologicznego w węźle cieplnym ośrodka. Trwa przetarg, który wyłoni wykonawcę tych robót. Zainteresowani mogą składać swoje oferty do środy, 31 maja. Podstawowym kryterium ich oceny jest cena, która w 60 proc. będzie stanowić o wyborze wykonawcy. 30 proc. można uzyskać za bezpłatny serwis węzła cieplnego (maksymalna nota przyzywana będzie za bezpłatny serwis przez pięć lat i więcej), natomiast pozostałe 10 proc. za okres gwarancji wykonanych prac.

Remont instalacji powinien zakończyć się w ciągu 60 dni od daty wprowadzenia wykonawcy na budowę. Termin rozpoczęcia prac planowany jest na 12 czerwca.

Projekt dla Całorocznego Stoku Narciarskiego „Szczęśliwice”

Jedną z prac modernizacyjnych na terenie ośrodka „Szczęśliwice” (ul. Drawska 22) będzie zabudowa poziomu górnego budynku. W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną również pomieszczenia na poziomie parteru. Dodatkowym elementem modernizacji będzie budowa windy łączącej trzy kondygnacje budynku. Przetarg na wybór wykonawcy dokumentacji projektowej zakończy się w środę, 24 maja.

60 proc. oceny ofert przeprowadzone zostanie na podstawie kryterium ceny. Pozostałe 40 proc można uzyskać za doświadczenie i kwalifikacje osób wchodzących w skład zespołu projektowego.

Podstawowym zadaniem architektów będzie wykonanie projektu nadbudowy poziomu górnego z uwzględnieniem zagospodarowania powierzchni ok. 900 mkw., pod kątem m.in. aranżacji przestrzeni pod nową powierzchnię usługowo-sportową (siłownię, fitness, crossfit, squash, bowling lub inne usługi sportowe). Znajdzie się tam również miejsce pod wynajem dla klubów narciarskich, szkółek narciarsko-snowboardowych oraz gabinetu rehabilitacyjnego. Na zabudowanym poziomie górnym planuje się również się również salę na trenażer narciarski (symulatory jazdy).

Nadbudowa usprawni komunikację pomiędzy istniejącymi częściami gmachu, a także przyczyni się do poprawy warunków dla osób z niepełnosprawnościami. Oprócz windy, na parterze ośrodka, powstanie także łazienka dostosowana do ich potrzeb oraz rodziców z małymi dziećmi.

Architekci będą mieli 150 dni na przedstawienie projektu.

Ośrodek w parku Szczęśliwickim jest największym z dwóch stoków w Polsce przeznaczonych do całorocznego uprawiania narciarstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY