REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Środowisko architektów czekało od dawna na taki konkurs

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 kwi 2017 14:35
Środowisko architektów czekało od dawna na taki konkurs
fot. shutterstock

W zeszyłym tygodniu Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości ogłosił konkurs architektoniczny na koncepcję modelowego domu wielorodzinnego (w ramach programu Mieszkania Plus). Podczas spotkania z mediami, Magdalena Wrzesień, architekt i urbanista, członikini sądu konkursowego, podkreśliła, że od dłuższego czasu środowisko architektów czekało na tego typu konkurs.

REKLAMA

Dzięki takiemu konkursowi architekci mają możliwość kształtowania miasta na naprawdę dużą skalę. W Polsce brakuje prawie miliona mieszkań, program Mieszkania Plus chce wypełnić tę lukę.

- Zabudowa mieszkaniowa jest głównym tworzywem miasta, tym co kształtuje otaczającą przestrzeń - mówiła Magdalena Wrzesień, architekt i urbanista, członkini sądu konkursowego. W jej opinii rozwiązania wyłonione w konkursie powinny przyczynić się do planowego i harmonijnego rozwoju polskich miast.

- Jestem przekonana o potrzebie wypracowannia "języka wzorców", tj. dobrych praktyk i założeń funkcjonalno-przestrzennych, które będą odpowiedzią na potrzeby mieszkańców przy wykorzystaniu potencjału, jakim jest tożsamość miejsca - stwierdziła. - Liczę, że konkurs ten rozpocznie szeroką, nie tylko środowiskową dyskusję prowadzącą do przywrócenia wagi i znaczenia koncepcji "jednostki sąsiedzkiej", łączącej walory przestrzenne ze społecznymi.

Architekt wspomniała, że formuła konkursu jest zaproszeniem do dyskusji publicznej, która będzie miała wpływ na finalny kształt projektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY