REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Studenci mogą zmienić Dąbrowę Górniczą - architektoniczne wizje

  • Autor: dziennikzachodni.pl
  • 02 sty 2015 10:22
Studenci mogą zmienić Dąbrowę Górniczą - architektoniczne wizje
fot. dabrowa-gornicza.pl

Właśnie zakończyła się tegoroczna, szósta już odsłona bardzo innowacyjnego konkursu dla młodych architektów o nagrodę prezydenta Dąbrowy Górniczej - informuje Dziennik Zachodni.

REKLAMA

Konkurs o nagrodę prezydenta Dąbrowy Górniczej to konkurs, w którym swoje projekty i wizje architektoniczne związane z rozwojem Dąbrowy Górniczej prezentują studenci z całego kraju. Prace zgłosiło 13 absolwentów uczelni wyższych z województwa śląskiego i małopolskiego. Mogli proponować to, co chcieliby widzieć lub zmienić w mieście - informuje portal dziennikzachodni.pl

Komisja konkursowa przy ocenie prac zwraca uwagę m.in. na efekty, jakie może przynieść miastu i mieszkańcom zrealizowanie projektu oraz efekty wykonania pomysłów zaprezentowanych w pracach. Liczy się też nowatorskie, pomysłowe spojrzenie na wybrane problemy miasta i propozycje ich rozwiązania.

Zwycięska praca należy do Katarzyny Pyki, autorki pracy dyplomowej "c". Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach zaproponowała konkretne rozwiązania restrukturyzacji terenów poprzemysłowych - czytamy w portalu dziennikzachodni.pl.

Jury przyznało także wyróżnienie - powędrowało do Katarzyny Kozieł z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, Wydział Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych, kierunek: Architektura i Urbanistyka. Jej projekt skupia się na praktycznym zagospodarowaniu terenów rekreacyjnych nad jeziorem Pogoria I. Proponuje budowę wioski aktywności rekreacyjnej i sportowej z hotelem.

Więcej informacji na: dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY