REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Studentki architektury z Poznania projektują dla Bollywood

  • Autor: Politechnika Poznańska
  • 24 mar 2016 12:55
Studentki architektury z Poznania projektują dla Bollywood
Jagoda Nowakowska, Magdalena Skop, Monika Woźniak, zwycięski projekt konkursu "Film City Tower | Mumbai: Bollywood Re-Imagined", fot. materiały promocyjne organizatora

Jagoda Nowakowska, Magdalena Skop i Monika Woźniak wygrały konkurs na projekt miasteczka filmowego w Bombaju. W konkursie pokonały 283 zespołów projektowych z całego świata.

REKLAMA

Trzy studentki architektury z Politechniki Poznańskiej zaproponowały projekt, który ukazuje proces powstawania filmów z zewnątrz. Cykl filmowy jest prezentowany w sposób teatralny, tak że zwiedzający nie muszą wchodzić do środka, aby obejrzeć wnętrze. Nowy świat produkcji filmowej jest wykreowany jako żywy spektakl otoczony kurtyną wodną, która składa się z ostro zakończonych łuków, nawiązujących do tradycyjnej architektury lokalnej. Po zewnętrznej konstrukcji łuków w ciągu dnia spływa woda , stwarzając wrażenie rozmytej struktury, po zmroku staje się natomiast solidną transparentną formą. Woda napędzająca turbiny dostarcza elektryczność, a w gorące dni zewnętrzna kurtyna wodna ochładza powietrze wewnątrz - informuje Politechnika Poznańska.

W skład miasteczka Bollywood ma wejść nie tylko produkcja filmowa Bollywood, ale również szkoła filmowa i muzeum historii kinematografii.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY