REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Suwałki potrzebują hali sportowo-widowiskowej. Ogłoszono konkurs

  • Autor: um.suwalki.pl
  • 09 maj 2016 14:56
Suwałki potrzebują hali sportowo-widowiskowej. Ogłoszono konkurs
fot. Fotolia

Urząd Miejski w Suwałkach ogłosił konkurs dotyczący opracowania koncepcji architektonicznej budowy hali sportowo-widowiskowej w kompleksie sportowym przy ul. Zarzecze w Suwałkach.

REKLAMA

– Dostępność hal sportowych w Suwałkach jest bardzo ograniczona. Zapotrzebowanie jest o wiele większe niż możliwości jakimi dysponuje nasze miasto. Ponadto imprezy organizowane chociażby na hali OSIR mają coraz większy rozmach i cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim chętnym osobom uczestnictwa w danym wydarzeniu. Między innymi stąd pomysł budowy nowej hali sportowej w Suwałkach – argumentował Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Termin składania prac konkursowych to 30.06.2016 r., godz. 15:30. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 15.07.2016 r.

W ramach konkursu przewidziane zostały nagrody:

I nagroda – 12 tys. zł brutto,
II nagroda – 5 tys. zł brutto,
III nagroda – 3 tys. zł brutto.

Nowa hala mieścić się będzie w kompleksie sportowym przy ul. Zarzecze. W założeniu będzie miała pomieścić 2100 osób na widowni. Obiekt ma spełniać między innymi wymogi, jakie stawia najwyższa siatkarska klasa rozgrywek w Polsce PLUSLIGA. Wybór akurat tego miejsca nie jest przypadkowy. Stadion piłkarski w przy Zarzeczu to w pełni uzbrojony w infrastrukturę kompleks. Dzięki inwestycji w tym miejscu miasto nie będzie musiało budować parkingów, sieci przyłączeniowych czy innej koniecznej przy tego typu obiektach infrastruktury.

Budowa hali sportowo-widowiskowej może kosztować 15- 20 milionów złotych. Połowę tych środków miasto będzie chciało pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja przy dofinansowaniu zostałaby rozłożona na 2 lata i rozpoczęłaby się już w przyszłym roku.

Regulamin konkursu oraz więcej informacji na stronie um.suwalki.pl oraz bip.um.suwalki.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY