REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szkicujesz? Weź udział w konkursie

  • Autor: budma.pl
  • 03 gru 2014 15:18
Szkicujesz? Weź udział w konkursie
fot. Fotolia

Odręczny rysunek przedstawiający, jak w realnym lub wyobrażonym świecie zastosowane materiały i technologie tworzą architekturę – takie zadanie czeka studentów architektury, którzy wezmą udział w prestiżowym konkursie organizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Izbę Architektów RP.

REKLAMA

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu (10-13 marca 2015r.). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe.

Konkurs rozpoczął się 1 grudnia br. i potrwa do 25 lutego przyszłego roku. Jego uczestnikami mogą zostać wszyscy uczniowie szkół architektonicznych (publicznych i prywatnych) na terenie kraju, nadających tytuły inżyniera architekta lub magistra inżyniera architekta, którzy w regulaminowym terminie przygotują i prześlą na adres Organizatora pracę konkursową - rysunek odręczny prezentujący, jak w świecie realnym lub w krainie wyobraźni uczestnika konkursu, zastosowane materiały i technologie tworzą architekturę.

Praca konkursowa wskaże jakość umiejętności warsztatowych studentów, posługujących się techniką tradycyjną, na arkuszu A2, w technice czarno-białej, z możliwością wprowadzenia jednego dodatkowego koloru.

- Celem konkursu jest umożliwienie przyszłym adeptom architektury zaprezentowanie swoich umiejętności warsztatowych w zakresie posługiwania się techniką tradycyjną. Studenci mogą korzystać z ołówka, rapidografu, pióra bądź markera. Liczymy na to, że uczestnicy konkursu  przedstawią spontaniczny, intuicyjny zapis własnych emocji, swoją wizję zastosowania materiałów w architekturze – przekonuje Izabela Klimaszewska, Pełnomocnik Krajowej Rady Izby Architektów RP ds. Targów BUDMA.

Jury konkursowe wyróżni 10 prac, a trzy najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami finansowymi w kwotach: 6, 4 i 2 tysiące złotych brutto. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas ostatniego dnia targów BUDMA 2015 (10-13 marca br.), a najlepsze prace będzie można obejrzeć na specjalnej wystawie w trakcie trwania targów.

Organizatorem konkursu są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Izba Architektów RP, Patron Honorowy targów BUDMA 2015.

Więcej o konkursie - kliknij tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY