REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Szukają wykonawcy stadionu w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 18 mar 2014 09:41
Szukają wykonawcy stadionu w Łodzi

Władze Łodzi ogłosiły przetarg na budowę stadionu miejskiego przy al. Piłsudskiego. Jak poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, jest szansa, że w lipcu zaczną się prace na stadionie.

REKLAMA

- Teraz potrzeba 40 dni, aby rozstrzygnąć przetarg - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska. - W tym czasie będą wpływały zapytania do miasta ze strony firm zainteresowanych wybudowaniem stadionu. Mam nadzieję, że jest to jest dobra wiadomość dla wszystkich łodzian.

W trakcie konferencji, wyjaśniono kilka wątpliwości, dotyczących kwestii finansowych i czasu inwestycji. - Staraliśmy się stworzyć możliwie najszybciej taki program funkcjonalno-użytkowy, żeby wybudowany obiekt spełniał wymogi klubu i łodzian. Czasami lepiej poczekać trochę dłużej i dokładnie omówić każdy szczegół, niż później mieć jakieś nieprzewidziane problemy. - wyjaśniła prezydent Łodzi. - Ze strony miasta nie było żadnych opóźnień, staraliśmy się pracować jak najszybciej.

Na inwestycję w budżecie zapisano 170 mln zł, 130 mln zł. na stadion i 40 mln zł. na układ drogowy. Zadowolenia z uruchomionej procedury nie krył Paweł Młynarczyk Prezes Zarządu RTS Widzew Łódź S.A: - To bardzo ważny dzień i wielki sukces Łodzi i Widzewa. Decyzja dotyczy bardzo ważnej inwestycji jeżeli chodzi o kwestie przyszłościowe samej spółki. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy brali udział przy przygotowaniu tego przetargu. Rozpoczyna się nowy etap związany z budową stadionu na Widzewie - wybór oferenta. Wszyscy kibice i łodzianie z niecierpliwością czekają na pierwszy mecz na nowym stadionie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY