REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Tak się zmieni Szczecin. Rozstrzygnięto ważny konkurs

  • Autor: UM Szczecin
  • 20 mar 2017 09:53
Zwyciężyła koncepcja opracowana przez Archaid Pracownia Architektonicznina Jacek Szewczyk, fot. UM Szczecin

Znamy wyniki konkursu architektonicznego na zagospodarowanie placu po Pomniku Wdzięczności w Szczecinie. Zwyciężyła koncepcja opracowana przez Archaid Pracownia Architektonicznina Jacek Szewczyk.

REKLAMA

W uzasadnieniu jury można przeczytać m.in.: "praca przedstawia najwyższą, wśród ocenianych prac - jakość użytkową i przestrzenną rozwiązań oraz umiejętne wpisanie projektowanego miejsca w istniejący kontekst przestrzenny "Złotego szlaku". Powiązano w niej rozwiązania konkursowe z zagospodarowaniem znajdującego się w sąsiedztwie - placu Lotników".

W opinii sądu konkursowego rozwiązania zaproponowane w projekcie, w sposób prawidłowy i zarazem atrakcyjny porządkują przestrzeń za pomocą starannie zaprojektowanego układu nawierzchni oraz elementów małej architektury - w postaci indywidualnie zaprojektowanego "mebla miejskiego", w powiązaniu z elementami zieleni. Dodatkowo zaproponowane w koncepcji różnorodne formy okazjonalnego zagospodarowania przestrzeni przyczynią się do ożywienia miejsca.

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. zł oraz zostanie zaproszony do wykonania prac projektowych obejmujących zakres konkursu. Po wykonaniu dokumentacji projektowej,  miasto ogłosi przetarg na wykonanie zagospodarowania placu - informuje oficjalny portal miejski Szczecina.

II miejsce  w konkursie przyznano dla Studia Architektonicznego Sietnicki, arch. Marek Sietnicki, Paweł Potemowski, Urszula Chomiak.

III miejsce w konkursie dla projektantów z Poznania: Magdalena Baranowska, Aneta Mikołajczyk i Konrad Bałacki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY