REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

To oni zaprojektują plac Kolegiacki w Poznaniu

  • Autor: Biuro Prasowe UM Poznań
  • 20 wrz 2016 14:12
To oni zaprojektują plac Kolegiacki w Poznaniu
I miejsce przyznano pracowni Urbantech fot. UM Poznań

Nie będzie samochodów, za to pojawi się zieleń oraz miejsca do wypoczynku i spotkań dla mieszkańców, a także turystów. Poznań zaprezentował wyłonioną na drodze konkursu koncepcję rewaloryzacji placu Kolegiackiego. Jej autorem jest pracownia Urbantech.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Poznania, wkrótce rozpoczną się prace nad projektem, przebudowa placu jest planowana na połowę przyszłego roku. Miastu zależało na wydobyciu i wzmocnieniu potencjału historycznego, kulturowego, rekreacyjnego, turystycznego oraz centrotwórczego placu Kolegiackiego.

Na konkurs zgłosiło się 45 zespołów projektowych, z których po weryfikacji formalnej  dopuszczono do udziału 20 z nich. W efekcie końcowym prace złożyło 7 zespołów. Sąd konkursowy, którego skład tworzyli  się architekci, urbaniści, przedstawiciele społeczności miejskiej oraz urzędnicy, wyłonił dwie najlepsze prace - III miejsca nie przyznano - oraz dwa wyróżnienia.

I miejsce przyznano pracowni Urbantech. Uznanie w oczach sędziów zyskały odpowiednio zaprojektowania zieleń z ruchomym rzędem drzew, jak również nowy układ komunikacyjny, lokalizacja fontanny czy obelisku. Nagrodą dla zwycięzcy jest zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, przedmiotem którego będzie opracowanie projektu budowlanego na podstawie zwycięskiej koncepcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY