To symbol zmian w Nowym Centrum Łodzi. Czy Brama Miasta okaże się najciekawszym budynkiem biurowym na polskim rynku?PropertyDesign.pl - 13-08-2019 09:00


Inwestycja Brama Miasta znajduje się przy ul. Kilińskiego 66 w Nowym Centrum Łodzi. Mocno wpisuje się w krajobraz Łodzi i jest charakterystycznym punktem na planie miasta. Inwestycja firma Skanska projektu Medusa Group walczy o nagrodę w konkursie Prime Property Prize 2019 w kategorii: Inwestycja Roku Rynku Powierzchni Biurowych.

Brama Miasta wita podróżnych wychodzących z dworca Fabrycznego i wskazuje lokalizację stacji osobom zmierzającym na pociąg. Inwestycja jest symbolem zmian w Nowym Centrum Łodzi. Dzięki swojej kortenowej elewacji uzupełnia okolicę oryginalną architekturą, wkomponowaną w fabryczny charakter miasta. Pierwszy etap biurowca zapewnia blisko 29, 4 tys. mkw. powierzchni biurowej. Autorem projektu architektonicznego jest Medusa Group.

Elewacja inwestycji Brama Miasta pokryta jest kortenem. Rdzewiejący metal szlachetny nawiązujący do fabrycznego klimatu miasta będzie zmieniał kolor pod wpływem warunków atmosferycznych. Ściany obu budynków od strony wspólnego dziedzińca będą przeszklone. W efekcie powstanie wrażenie, że Brama Miasta to jeden przecięty na pół budynek, otwierający przyjezdnym wejście do centrum Łodzi. Otwarte patio i zielone tarasy sprawiają, że jest to nie tylko budynek biurowy, ale również przestrzeń wspólna dla społeczności lokalnej. Dodatkowo przestrzeń między budynkami i wokół zaprojektowano tak, by mogły się tam odbywać wydarzenia kulturalne. W projekcie holi windowych wykorzystane zostały komiksowe motywy nawiązujące do najciekawszych aspektów Łodzi.

Biurowiec realizowany jest zgodnie z wytycznymi certyfikatu LEED Gold i Obiekt bez barier.

Głosowanie czytelników portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl w konkursie Prime Property Prize 2019 potrwa do 3 września 2019.

ZOBACZ NOMINACJE I ODDAJ GŁOS

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie statuetek odbędzie się 11 września podczas uroczystej Gali Prime Property Prize 2019, będącej zwieńczeniem pierwszego dnia konferencji Property Forum 2019.

Konkurs Prime Property Prize ma za zadanie wyłonić firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży. W tym roku w plebiscycie pojawiła się nowa kategoria: Coworking Roku.