REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Toruń szuka pomysłu na basen i ogłasza konkurs

  • Autor: UM Toruń
  • 20 maj 2016 10:05
Toruń szuka pomysłu na basen i ogłasza konkurs
fot. pixabay.com / CC0 Public Domain

Ruszył konkurs na modernizację i rozbudowę basenu przy ul. Bażyńskich 9/17 w Toruniu oraz zagospodarowanie terenów wokół basenu.

REKLAMA

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego koncepcyjnego rozwiązania urbanistyczno-architektonicznego, pod względem funkcji i formy dla rozbudowy budynku basenu przy ul. Bażyńskich oraz zagospodarowania terenów wokół basenu na cele rekreacyjno-sportowe.

Konkurs jest konkursem jednoetapowym, uczestnicy składają wnioski o dopuszczenie do udziału. Wnioski można składać do 1 czerwca 2016 r. do godz. 18:00 na adres: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Toruń, ul. Piernikarska 6,87-100 Toruń.

Basen przy ul. Bażyńskich 9-17 w Toruniu jest funkcjonującym od lat 80-tych obiektem, pierwotnie basenem zakładów „Elana", a obecnie ogólnomiejskim.

Głównym celem planowanej inwestycji jest stworzenie poprzez przebudowę, rozbudowę i ewentualnie nadbudowę nowego jakościowo obiektu w przestrzeni miasta, który będzie spełniać wszelkie współczesne wymagania stawiane przed tego typu ośrodkami.

Ma to być obiekt nowoczesny technologicznie, wyposażony w nowoczesne instalacje oraz rozwiązania umożliwiające ograniczenie kosztów utrzymania budynku oraz zanieczyszczenia środowiska, między innymi w zakresie technologii uzdatniania wody, ogrzewania, wentylacji, odzysku ciepła. Więcj informacji o konkursie na stronie UM Toruń.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY