REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trwa batalia o miano Fasady Roku 2016

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 wrz 2016 15:14
fot. pixabay.com

Batalia o miano Fasady Roku 2016 nabiera tempa. Rywalizacja osiągnęła już półmetek. Atmosferę podkręca dodatkowo fakt, że oprócz tytułu i 10 tys. zł, zwycięzcy otrzymają przepustkę do międzynarodowej odsłony konkursu – Baumit Life Challenge.

REKLAMA

Początki autorskiego projektu firmy Baumit sięgają 2007 roku. Od tego czasu odbywa się cyklicznie. Nadrzędną ideą przyświecającą konkursowi jest uhonorowanie inwestorów, architektów i wykonawców, którzy sięgając po odważne rozwiązania i wysokojakościowe produkty nie tylko tworzą niezwykłe kreacje budowlane, lecz także wpływają korzystnie na nasze otoczenie.

Konkurs z zasadami

Celem Fasady Roku jest wyłonienie najlepszych realizacji budowlanych, na których elewacji zastosowano kompletną technologię Baumit, tj. system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. W tegorocznej edycji do walki o tytuł  mogą się włączyć obiekty oddane do użytku między 01.01.2016 r. a 31.12.2016 r. Realizacje do konkursu może zgłosić każdy podmiot zaangażowany w proces budowy. Należy przy tym pamiętać, że elewacja budynku musi być w pełni ukończona. Obiekty spełniające kryteria konkursowe można zgłaszać do 31.12.2016 r.

Jest o co walczyć

Wzorem ubiegłego roku obiekty zgłaszane do konkursu Fasada Roku 2016 stoczą między sobą rywalizację w 5 kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek niemieszkalny” oraz „Budynek po renowacji”. W każdej z nich nagrodą główną jest tytuł „Fasada Roku 2016” i 10 000 zł. Dodatkowym bonusem jest automatyczna kwalifikacja do międzynarodowej fazy rozgrywek – Life Challenge. Zwycięzców na poziomie krajowym wyłoni profesjonalne Jury, które będzie oceniać obiekty względem zastosowanej kolorystyki i struktury, podkreślających walory budynku. Weźmie też pod uwagę wkomponowanie budynku w otoczenie, a także dbałość o detale architektoniczne. W przypadku budynków po renowacji kluczowym kryterium będzie poszanowanie historycznej tradycji.

Internauci mają głos

Emocje towarzyszące rywalizacji będą mogli poczuć również ci, którzy bacznie obserwują zmagania o tytuł Fasady Roku. Organizator uruchomił bowiem głosowanie on-line, w ramach którego internauci odwiedzający stronę konkursu między 1.07.2016 r. a 31.01.2017 r. mogą wskazać swoich faworytów. Każdy może oddać łącznie 5 głosów, po jednym w każdej kategorii. Projekty cieszące się największym poparciem zdobędą „Wyróżnienie Internautów”, a głosujący, których minimum trzy typy pokryją się z decyzją Jury, otrzymają nagrodę rzeczową od firmy Baumit.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY