REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trwa konkurs na najpiękniejszą fasadę roku 2014

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 gru 2014 15:36
Trwa konkurs na najpiękniejszą fasadę roku 2014
fot. Fotolia

Konkurs Fasada Roku to autorski projekt firmy Baumit nagradzający najlepsze realizacje przyczyniające się do powstania elewacji, które podkreślają walory architektoniczne budynku i wkomponowanie obiektu w otoczenie. VIII edycja konkursu wystartowała 1. września 2014 r. Poznaliśmy skład jury.

REKLAMA

W wyłonieniu wyjątkowych realizacji wezmą udział doświadczeni architekci, związani ze Stowarzyszeniem Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Piotr Buśko, Piotr Kostka, Józef Białasik oraz przewodniczący Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów Zbigniew Maćków. Z kolei cennych uwag z zakresu budowy i historii obiektów udzielą wieloletni pracownicy Politechniki Wrocławskiej – dr inż. Józef Adamowski z Zakładu Technologii i Zarządzania w Budownictwie, dr hab. Inż. Jacek Kościuk z Katedry Historii Architektury, Sztuki i Techniki oraz dr inż. arch. Andrzej Poniewierka z Zakładu Urbanistyki.

Dbałość o detale architektoniczne oraz poszanowanie historycznej tradycji budynków poddanych renowacji oceni Barbara Nowak-Obelinda, Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Edward Hardt, Irena Walczak, Katarzyna Baranowska i Jacek Czyżewicz, Prezes Zarządu firmy Baumit.

Konkurs Fasada Roku to autorski projekt firmy Baumit, nagradzający najlepsze realizacje, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit, czyli system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.

Głównym założeniem konkursu Fasada Roku jest nagrodzenie osób i firm przyczyniających się do powstania elewacji, które podkreślają walory architektoniczne budynku i wkomponowanie obiektu w otoczenie. Uczestnikami konkursu mogą być architekci, projektanci oraz biura projektowe.

Realizacje zostaną przyporządkowane do 5 kategorii konkursowych: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek niemieszkalny” oraz „Budynek po renowacji”. Nagroda główna w każdej kategorii wynosi 10 000 zł.

Obiekty do konkursu można zgłaszać do 31 marca 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY