REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Trwa konkurs Schindler Global Award. Wyzwaniem urbanizacja w São Paulo

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 sie 2016 13:29
Trwa konkurs Schindler Global Award. Wyzwaniem urbanizacja w São Paulo
fot. materiały prasowe

Schindler Global Award 2017 to siódma edycja konkursu dla studentów architektury, architektury krajobrazu i urbanistyki. Trwa otwarta rejestracja dla tych, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności projektowania w międzynarodowym konkursie. Mogą w nim wziąć udział studenci ostatniego roku studiów licencjackich oraz magisterskich.

REKLAMA

Udział w Schindler Global Award zobowiązuje do stworzenia projektów, które sprostają skomplikowanym warunkom oraz dużym wyzwaniom współczesnej urbanizacji. Tegoroczna edycja odbędzie się w São Paulo w Brazylii, a jej tematem przewodnim jest planowana relokacja hurtowego rynku w tym jednym z najbardziej znaczących miast Ameryki Południowej. Według briefu, studenci mają używać mobilności jako czynnika zmian, od projektowania przestrzeni  publicznych i infrastruktury, aż po jej rolę w ekonomii i socjologii. Głównym celem idei konkursu jest odpowiedź na pytania o integracji elementów miejskich i populacji.

Międzynarodowe jury, składające się z renomowanych ekspertów, jak Ciro Biedermann, Fernando de Mello Franco, Hubert Klumpner i Paola Viganò, oceni dostarczone prace oraz przydzieli nagrody o łącznej sumie 100 tys. dolarów. Zapisy trwają do grudnia 2016 roku, a nagrody zostaną przyznane w połowie 2017 roku.

Schindler Global Award, to konkurs organizowany przez koncern Schindler, dostawcę wind i schodów ruchomych we współpracy z Politechniką Federalną w Zurychu (ETH Zurich), Katedrą Architektury i Urbanistyki, kierowaną przez prof. Kees Christiaanse.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY